12/08/2019 Poniedziałek |
|
08:00 |
+ Maria i Klemens ich rodzice oraz zmarli z rodzin Miotk i Semmerling |
09:30 |
Pogrzeb śp. Maria Cygańska |
18:30 |
1. + Lucyna, Stefan, Krystyna i Włodzimierz oraz zmarli z rodzin Makarewicz i Rogalskich 2. + Ludwik Soboczyński |
13/08/2019 Wtorek |
|
08:00 |
1. Dziękczynno-błagalna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Mirosławy, Artura i Kacpra z okazji urodzin 2. Dziękczynna za szczęśliwą operację z prośbą o wszelkie potrzebne łaski dla wszystkich którzy byli wsparciem |
11:00 |
Pogrzeb śp. Mirosława Miszewska |
18:30 |
+ Krystyna Frunia |
14/08/2019 Środa |
|
08:00 |
1. + Zofia Depta 2. + Elżbieta, Hubert, Florian ich rodzice i dziadkowie oraz zmarli z rodzin Barembruch, Miotk i Ptach |
18:30 |
1. + Krystyna i Jan Sarnowscy oraz Rozalia 2. + Maria Szmidt – Intencja od XI Róży Żywego Różańca |
15/08/2019 Czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny |
|
08:00 |
1. + Helena Miotke w 96 rocz. urodzin 2. + Zofia i Feliks, Gertruda i Ksawery oraz dziadkowie i zmarli z rodzin Mielińskich i Kupc |
10:00 |
+ Tomasz w 8 rocz. śmierci oraz synowa Mariola |
11:30 |
Dziękczynno-błagalna w 3 rocz. ślubu Karoliny i Macieja |
13:00 |
+ Jadwiga i Piotr Wiszowaci oraz rodzice z obojga stron |
18:30 |
+ Krystyna Piotrowska w 1 rocz. śmierci oraz Zenobiusz Piotrowski i rodzice z obojga stron |
16/08/2019 Piątek |
|
08:00 |
1. + Mąż Władysław w 14 rocz. śmierci 2. + Feliksa i Feliks ich rodzice oraz zmarli z rodzin Penke i Miotk |
10:00 |
Pogrzeb śp. Genowefa Siedlecka |
11:30 |
Pogrzeb śp. Maria Pułakowska |
18:30 |
1. + Rodzice Wanda i Marian, teściowie Alfreda i Zygmunt oraz zmarli z obojga stron 2. + Łukasz Myszograj |
17/08/2019 Sobota |
|
08:00 |
1. W intencji ks. Jacka z okazji imienin – intencja od Róż Żywego Różańca 2. + Rodzice z obojga stron, siostra Monika i brat Henryk |
14:30 |
ŚLUB: Natalia i Grzegorz |
16:00 |
ŚLUB: Maria i Paweł |
18:30 |
+ Mama i babcia Genowefa w dniu urodzin |
19:30 |
DOLNY KOŚCIÓŁ: W intencji parafii |
18/08/2019 XX Niedziela Zwykła |
|
08:00 |
1. + Franciszka w 32 rocz. śmierci, Józef w 29 rocz. śmierci oraz rodzice chrzestni i dziadkowie z obojga stron 2. + Rodzice Stanisława i Wojciech w 36 rocz. śmierci, Bolesław oraz za zmarłych w czyśćcu |
10:00 |
Dziękczynno-błagalna w 60 rocz. ślubu Elżbiety i Edwina Maron |
11:30 |
+ Julian |
13:00 |
+ Rodzice Wysoccy: Genowefa w 6 rocz. śmierci i Stanisław w 10 rocz. śmierci |
18:30 |
+ Natalia Grzybicka w 9 rocz. śmierci oraz za zmarłych z rodziny Grzybickich i Barwińskich |
Strona 107 z 154
Nasza siostrzana parafia z Gdańska organizuje pielgrzymkę do Wilna, 24-28 września 2019 r. Polecamy.
1.Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przeżywać będziemy w czwartek, 15 sierpnia. Msze święte sprawować będziemy według porządku niedzielnego. Na zakończenie każdej Eucharystii będziemy błogosławić kwiaty, owoce i zioła.
1. Święto Przemienia Pańskiego obchodzić będziemy we wtorek, 6 sierpnia. Msze Święte w naszej parafii tego dnia o 8:00 i 18:30. Suma odpustowa w parafii przy ul. Kcyńskiej we wtorek o 18:00.
05/08/2019 Poniedziałek |
|
08:00 |
1. W pewnej intencji 2. + Tadeusz i Zofia, rodzice z obojga stron, Zbigniew |
18:30 |
+ Rodzice Krystyna i Stanisław oraz Maria i Wisław |
06/08/2019 Wtorek |
|
08:00 |
1. Dziękczynno-błagalna z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie duszy i ciała, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Najświętszej dla córek, wnucząt, męża i całej rodziny 2. + Stanisława Barańska |
18:30 |
+ Roland Hebel i Henryk Zawada |
07/08/2019 Środa |
|
08:00 |
1. + Maria Kuhn i zmarli z rodziny 2. + Benedykt Graczyk w 1 rocz. śmierci |
18:30 |
+ Janina Trela w 8 rocz. śmierci |
08/08/2019 Czwartek |
|
08:00 |
1. + Babcia Klara oraz babcie i dziadkowie z obojga stron 2. + Stanisława Capała w 14 rocz. śmierci, Feliks oraz zmarli z rodziny Capała i Kamola |
18:30 |
+ Joanna, Zygmunt, Edward i Marianna |
09/08/2019 Piątek |
|
08:00 |
+ Zofia Depta |
15:00 |
ŚLUB: Agnieszka i Robert |
18:30 |
1. Dziękczynno-błagalna w 50 rocz. ślubu Krystyny i Piotra 2. Dziękczynno-błagalna w 33 rocznicę ślubu Bogumiły i Andrzeja |
10/08/2019 Sobota |
|
08:00 |
1. Dziękczynno-błagalna w 50 rocz. urodzin Barbary i Tomasz z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na dalsze lata 2. + Urszula Majewska w 9 rocz. śmierci oraz zmarli z rodzin Majewskich, Telewskich i Rutkowskich |
15:00 |
ŚLUB: Ewa i Artur |
18:30 |
+ Rodzice Maria w 11 rocz. śmierci i Franciszek oraz Krystyna i Ignacy |
11/08/2019 XIX Niedziela Zwykła |
|
08:00 |
+ Rodzice Leon i Marta, rodzeństwo oraz zmarli z rodzin Fularczyk i Szwabe |
10:00 |
1. W intencji parafii 2. + Łukasz Myszograj |
11:30 |
+ Kazimierz Kacperowski w 2 rocz. śmierci |
13:00 |
W intencji nowoochrzczonych |
18:30 |
+ Maria i Ginter Szmidt oraz Paweł Kloka, Bernard, Gertruda, Zbigniew i Bernard Peszon, dusze w czyśćcu |
1. Informujemy, że do 31 lipca biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek, wtorek od 9:15 do 10:15. W środę nieczynne. W tym czasie prosimy nie załatwiać spraw związanych z cmentarzem parafialnym. Od 1 sierpnia biuro będzie czynne już w normalnym trybie pracy.
2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Zbigniewa Lenarta, który posługuje w Kazachstanie. Po Mszach św. odbywa się kwesta na dzieło ewangelizacji w tym kraju.
3. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się od poniedziałku do soboty od 8:40 do 18:20 w dolnym kościele. Zapraszamy szczególnie do adoracji w pierwszy czwartek, w intencji powołanych do służby w Kościele.
4. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej od 7:30 do 8:15 i od 18:00 do 18:45.
5. Spotkanie dla Żywego Różańca w sobotę o godz. 8:00.
6. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
W minionych dniach zmarła
+ Zofia Wójcik, lat 86
1. Informujemy, że od 15 do 31 lipca biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od 9:15 do 10:15. W tym czasie prosimy nie załatwiać spraw związanych z cmentarzem parafialnym.
2. Święto Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa obchodzić będziemy w najbliższy czwartek, 25 lipca. Modlitwa za kierowców i wszystkich podróżujących będzie miała miejsce podczas Eucharystii o 18:30, a poświęcenie samochodów, motocykli i rowerów odbędzie się po wieczornej Mszy Świętej przed kościołem.
27/07/2019 Sobota |
|
08:00 |
1. + Lidia i Józef Plichta oraz rodzice z obojga stron 2. + Aleksander i Maria Kortas |
15:00 |
ŚLUB: Anna i Michał |
18:30 |
+ Rodzice Helena i Walenty, rodzeństwo i zmarli z rodziny |
19:30 DK |
Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla ks. Adama |
28/07/2019 XVII Niedziela Zwykła |
|
08:00 |
1. + Genowefa i Edmund oraz Grażyna i Kazimierz 2. + Rodzice Maria i Leon Rainchardt oraz zmarli z rodziny |
10:00 |
W intencji parafii |
11:30 |
+ Ewa oraz zmarli z rodziny |
13:00 |
1. Dziękczynna za dar życia Anety w 1 rocz. urodzin oraz za jej rodziców z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej 2. + Bronisław Kila w 3 rocz. śmierci |
18:30 |
+ Stanisława i Edward |
29/07/2019 Poniedziałek |
|
08:00
|
1. + Czesława, Stanisław oraz zmarli z rodziny Piotrowskich i Ferens 2. + Franciszka i Władysław Bubacz |
18:30 |
REZERWACJA HEBEL |
30/07/2019 Wtorek |
|
08:00
|
1. W pewnej intencji 2. + Ignacy Zwara |
18:30 |
+ Rodzice Jan i Cyrenia Konkel, siostra Zyta, dziadkowie i bracia Zygmunt i Jan |
31/07/2019 Środa |
|
08:00 |
1. O łaskę nawrócenia i uzdrowienia i uwolnienia dla Artura oraz o spokój ducha dla niego 2. + Stanisław Paturalski w 21 rocz. śmierci |
18:30 |
REZERWACJA JW |
01/08/2019 Czwartek |
|
08:00 |
1. + Tomasz Flisikowski w 4 rocz. śmierci 2. + Leon Gojtowski w 4 rocz. śmierci oraz Bogumiła Damaske |
18:30 |
+ Adam w 4 r. śmierci |
02/08/2019 Piątek |
|
08:00 |
1. + Kleofas i Monika 2. + Zdzisław Lefik w 25 rocz. śmierci, Gertruda Richter w 9 rocz. śmierci |
18:30 |
+ Maria Wrycza w 2 rocz. śmierci, Leszek, Genowefa Donimierska oraz dziadkowie z obojga stron |
03/08/2019 Sobota |
|
08:00
|
1. Dziękczynno-błagalna w intencji XII Róży Żywego Różańca z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla członków i ich rodzin oraz o życie wieczne dla zmarłych 2. + Feliks Lenkiewicz oraz zmarli z rodziny Lenkiewicz
|
17:00 |
Ślub: Joanna i Dawid |
18:30 |
za tatę Jerzego w dniu urodzin |
04/08/2019 XVIII Niedziela Zwykła |
|
08:00 |
+ Zofia i Maksymilian |
10:00 |
W intencji parafii – XVIII niedziela zwykła |
11:30 |
+ Jan Woldański oraz rodzice i rodzeństwo z obojga stron |
13:00
|
1. + Żona Monika Badziąg w 8 rocz. śmierci oraz rodzice z obojga stron 2. + Włodzimierz Kucharski, Marianna Szopniewska oraz rodzice z obojga stron |
18:30 |
+ Maria Lipińska w 13 rocz. śmierci oraz zmarli z rodzin Siebert i Lipińskich |
1. Wspomnienie NMP z Góry Karmel, czyli Matki Bożej Szkaplerznej obchodzić będziemy we wtorek, 16 lipca. Możliwość otrzymania szkaplerza będzie podczas Eucharystii o 18:30.
15/07/2019 Poniedziałek |
|
08:00 |
1. Dziękczynno-błagalna w podziękowaniu za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Ireny Mrozowskiej 2. + Mąż Wilhelm Szurmiej oraz rodzice Konstanty i Bronisława, Jan, Jerzy, Józef, Heliodor, Czesław, Tonia, Swietłana, Eugeniusz, Nina i Władysław 3. + Ewa Wójcicka |
10:30 |
Pogrzeb: śp. Janusz Dargacz |
12:30 |
Pogrzeb: śp. Jerzy Głomski |
18:30 |
+ Ryszard i Henryk oraz rodzice Teodor i Jadwiga |
16/07/2019 Wtorek |
|
08:00 |
1. + Tytus Tyrolski, Alina Grzybowska, Zygmunt Szczepański 2. + Stanisław Węgrzyński, rodzice i teściowie |
11:00 |
Pogrzeb: śp. Jerzy Didyk |
13:00 |
Pogrzeb: śp. Józef Klebba |
18:30 |
+ Mąż Jan Holz w 1 rocz. śmierci oraz zmarli z rodziny |
17/07/2019 Środa |
|
08:00 |
1. + Aleksandra Preiss – intencja od II Róży Żywego Różańca 2. + Marianna i Stanisław oraz Zofia i Henryk, zmarli z rodzin Rzechuła, Karwowskich i Lisowskich |
18:30 |
+ Gertruda w 88 rocz. urodzin, Zygmunt, Sebastian, Zdzisław, Ewa i Teresa |
18/07/2019 Czwartek |
|
08:00 |
1. + Julian 2. + Henryk Orłowski i Henryk Klobuch 3. + Jerzy Łuć w 1 rocz. śmierci |
18:30 |
+ Maria, Franciszek i Teofila |
19/07/2019 Piątek |
|
08:00 |
1. O Boże błogosławieństwo dla Piotra 2. + Mąż Jarosław, rodzice, teściowie i rodzeństwo |
18:30 |
+ Rodzice Barbara i Borys Baszkirow, zmarli z rodziny Mey i Baszkirow oraz szwagier Eugeniusz |
20/07/2019 Sobota |
|
08:00 |
1. Dziękczynno-błagalna o zdrowie, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla Teresy w 75 rocz. urodzin 2. + Edmund Kamiński w 2 rocz. śmierci oraz rodzice z obojga stron |
15:00 |
ŚLUB: Angelika i Sebastian |
18:30 |
Dziękczynno-błagalna w intencji Czesława w dniu imienin |
21/07/2019 XVI Niedziela Zwykła |
|
08:00 |
+ Żona Irena w 2 rocz. śmierci oraz rodzice i rodzeństwo |
10:00 |
1. W intencji parafii 2. Dziękczynno-błagalna w 100 rocz. urodzin Władysława Zakrzackiego |
11:30 |
+ Witold Duda oraz rodzice z obojga stron i siostry |
13:00 |
Dziękczynno-błagalna w intencji Dariusza o wszelkie potrzebne łaski |
18:30 |
+ Mąż Alfons Ruchniewicz w 15 rocz. śmierci, rodzice i rodzeństwo z obojga stron oraz zięć Stefan |