My wszyscy z odsłoniętą twarzą wpatrujemy się w jasność Pańską, jakby w zwierciadle,
za sprawą Ducha Pańskiego coraz bardziej jaśniejąc upodabniamy się do Jego obrazu.

(2 Kor 3,18)


IKONA PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO AUTORSTWA ANNY KINOWSKIEJ

Pracownia Ikon BARDZO PROSZĘ działalność rozpoczęła  z inicjatywy ikonopisarki Anny Kinowskiej,  po otrzymaniu błogosławieństwa księdza proboszcza Jacka Sochy.

Warsztaty ikonograficzne odbywają się:

czwartki, godz.  16-20 – grupa średnio-zaawansowana

Spotkania mają charakter ciągły, tzn. trwają nieprzerwanie, zaś o czasie brania udziału w życiu pracowni samodzielnie decyduje każdy z uczestników.

Istotą naszej działalności jest otwarcie drogi do wielkiego skarbu Kościoła, którym  jest dziedzictwo ikony. Wspólnie odkrywamy jak cennym darem Oblubieńca jest obraz objawiony Oblubienicy- Kościołowi. Proces ten przebiega dwutorowo poprzez przybliżenie 

wiedzy z zakresu teologii i historii ikony, jak również poprzez dotknięcie jej pisząc „własną” ikonę.

”Kopiując ikonę człowiek wszechstronnie ją poznaje i mimo woli następuje Jego spotkanie ze światem, który jest w niej zamknięty. Stopniowo zaczyna odczuwać realność tego świata, poznawać istotę danego obrazu, potem wnikać w głębię jego treści, aż zostaje porażony wyrazistością form, wewnętrznym sensem szczegółów i zaiste świętą prostotą wyrazu artystycznego. Żeby jednak tak zrozumieć ikonę, potrzeba czasu, niekiedy dość długiego.” 

s. Maria Sokołowa, współczesna wybitna ikonopisarka.

Anna Kinowska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku – studia malarstwa i grafiki oraz podyplomowych studiów na wydziale Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku w zakresie Teologii Prawosławnej i Ikonografii. Pisania Ikon uczyła się głównie w cerkwi prawosławnej w Krakowie. Prywatnie żona jednego męża i mama trójki dzieci.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Facebook.

tel. 602 430 032 – Anna Kinowska

Zdjęcia z pracowni: