Droga przygotowania do Sakramentu Małżeństwa

Bezpośrednie przygotowanie narzeczonych do ślubu obejmuje:

1. Spisanie protokołu w  biurze parafialnym. Proponujemy uczynienie tego na 3 miesiąca przed ślubem. W tej sprawie należy telefonicznie skontaktowac się z biurem parafialnym, by ustalić termin. Uwaga! do spisania protokołu potrzebne są: akt chrztu (z datą wydania nie starszą niż 6 miesięcy) i dowód osobisty oraz w przypadku ślubu konkordatowego „zaświadczenie stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa”, które wystawia Urząd Stanu Cywilnego.


2. Spotkania z nauczycielem naturalnego planowania rodziny.
Chodzi o trzy spotkania, na których para poznaje teorię jednej z metod naturalnych, zalecanych przez Kościół.Metody naturalne mylnie kojarzone są jedynie z kalendarzykiem małżeńskim i choćby z tego powodu widać jak bardzo potrzebne są rozmowy z narzeczonymi.
W spotkaniach powinni uczestniczyć oboje narzeczeni!!!Polecamy krótki, ciekawy tekst o nowoczesnym planowaniu rodziny: https://ekai.pl/nowoczesne-planowanie-rodziny/ Kontakt z nauczycielami-doradcami :

Zofia Knast (tel. 694728602)

Paweł Zdrojewski (tel. 514249922)

Małgorzata Zdrojewska (tel. 513582735) 

3. Spotkania dla narzeczonych (tzw. kurs przedmałżeński)

Kurs dla narzeczonych dekanatu Gdynia-Chylonia w czasie pandemii 2021.

1. Istnieje możliwość odbycia kursu online. Poniżej podajemy przykładowe miejsca, gdzie można to zrobić.
a. Kurs online organizowany przez dominikanów w Katowicach
https://katowice.dominikanie.pl/kursy/weekendowy-kurs-przedmalzenski/

b. http://b. https://bobola.gdynia.pl/spotkania-dla-narzeczonych/

2. W okresie pandemii, w sytuacji gdy nie uda się zapisać na kurs online, prosimy o konsultacje z proboszczem parafii, gdzie spisywany jest protokół przedślubny, w sprawie odbycia kursu poprzez wspólne odsłuchanie 11 odcinków konferencji Jacka Pulikowskiego oraz rozmowy na temat ich treści ze wspomnianym proboszczem.

Tu znajdziesz link do konferencji: 

https://www.youtube.com/watch?v=0Efv9yyryyM