Droga przygotowania do Sakramentu Małżeństwa

Bezpośrednie przygotowanie narzeczonych do ślubu obejmuje:

1. Spisanie protokołu w  biurze parafialnym.proponujemy uczynienie tego na 3 miesiąca przed ślubem. W tej sprawie należy telefonicznie skontaktowac się z biurem parafialnym, by ustalić termin. Uwaga! do spisania protokołu potrzebne są: akt chrztu (z datą wydania nie starszą niż 6 miesiący) i dowód osobisty oraz w przypadku ślubu konkordatowego „zaświadczenie stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa”, które wystawia Urząd Stanu Cywilnego.


2. Spotkania z nauczycielem naturalnego planowania rodziny.
Chodzi o trzy spotkania, na których para poznaje teorię jednej z metod naturalnych, zalecanych przez Kościół.Metody naturalne mylnie kojarzone są jedynie z kalendarzykiem małżeńskim i choćby z tego powodu widać jak bardzo potrzebne są rozmowy z narzeczonymi.
W spotkaniach powinni uczestniczyć oboje narzeczeni!!!Polecamy krótki, ciekawy tekst o nowoczesnym planowaniu rodziny: https://ekai.pl/nowoczesne-planowanie-rodziny/ Kontakt z nauczycielami-doradcami :

Zofia Knast (tel. 694728602)

Paweł Zdrojewski (tel. 514249922)

Małgorzata Zdrojewska (tel. 513582735) 

3. Spotkania dla narzeczonych (tzw. kurs przedmałżeński)

Narzeczonych informujemy, że oprócz spotkania z nauczycielem naturalnego planowania rodziny, kandydaci do przyjęcia Sakramentu Małżeństwa powinni uczestniczyć w spotkaniach dla narzeczonych.
Pierwszeństwo uczestnictwa mają narzeczeni pochodzący z dekanatu chylońskiego.Spotkania odbywają się w weekendy.
Rozpoczęcie w piątek od godz. 17.30 do 21.30 oraz w sobotę od godz. 09.30 do 15.00.
Kurs Przedmałżenski rozpisany jest na jeden weekend.Prowadzący: małżeństwa zaangażowane w życie Kościoła oraz księża z dekanatu Gdynia-ChyloniaMiejsce: duża sala nr 10 na pierwszym piętrze w domu parafialnym, ul. Św. Mikołaja 1 (przy wejściu do budynku widnieje biała tablica „Dom parafialny” )


Terminarz:

PROWADZENIE KURSÓW PRZEDMAŁŻEŃSKICH ZOSTAJE WSTRZYMANE DO CZASU ZNIESIENIA OBOSTRZEŃ SANITARNYCH OBOWIĄZUJĄCYCH W CZERWONEJ STREFIE

Uwaga: W spotkaniach uczestniczą oboje narzeczeni.Nie ma możliwości bycia jedynie na części spotkań.
Zgłoszenia: Biuro Parafialne parafii pw. Św. Mikołaja w Gdyni – Chyloni
tel. 58 6634414; e-mail: kancelaria@swmikolaj.org (przy zgłoszeniach mailowych proszę podawać: imiona i nazwiska obojga narzeczonych, datę ślubu i parafię w której ślub się odbędzie.)
Istnieje ograniczona ilość miejsc. Pierwszeństwo mają narzeczeni z parafii dekanatu Gdynia Chylonia (Grabówek, Chylonia, Leszczynki, Cisowa, Demptowo, Pustki Cisowskie). Ważną rolę stanowi pierwszeństwo zgłoszeń.Spotkania nie obejmują trzech spotkań z zakresu poradnictwa rodzinnego (patrz punkt 2) i spotkania celem omówienia z ksiedzem  przebiegu liturgii.

Dla indywidualnego dopełnienia przygotowania polecamy wysłuchanie konferencji dr Jacka Pulikowskiego:

http://www.jacek-pulikowski.izajasz.pl/konferencje-mp3-darocha.html