Spółdzielnia Socjalna „DOBRE MIEJSCE” założona została przez Parafię Św. Mikołaja w Gdyni oraz Stowarzyszenie Świętego Mikołaja Biskupa w Gdyni w celu aktywizacji zawodowej i reintegracji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w szczególności podopiecznych Stowarzyszenia. Zakładając Spółdzielnię chcieliśmy wyjść naprzeciw potrzebom osób doświadczających różnych trudności życiowych. Podstawowym celem działalności Spółdzielni jest przywracanie naszym podopiecznym nadziei, poczucia godności, pragnienia dobra, miłości i rozwoju. Środkiem do realizacji tego celu jest zaś zapewnienie im stabilnego zatrudnienia w przyjaznych warunkach, które wzmocni ich poczucie własnej wartości i otworzy perspektywy dalszego rozwoju.

W ramach działalności Spółdzielni otwarty został foodtruck (barobus), w którym serwowane są najlepszej jakości  frytki ze świeżych ziemniaków, zapiekanki, zupy, donuty z polewami, kawa, herbata i czekolada.

Zatrudnienie w foodtrucku znalazło kilkoro podopiecznych Stowarzyszenia. Inauguracja działalności foodtrucka miała miejsce 6 grudnia 2019 r. i od tej pory działalność ta systematycznie się rozwija. Na co dzień nasz barobus ustawiony jest przy ul. Św. Mikołaja 4 w Gdyni Chyloni (obok budynku starej plebanii). Jednocześnie, szczególnie w miesiącach wiosennych i letnich, mamy nadzieję pojawiać się w innych częściach Trójmiasta.

Mamy także nadzieję, iż działalność foodtrucka będzie wstępem do dalszego rozwoju działalności Spółdzielni i tworzenia miejsc pracy dla osób zagrożonych marginalizacją, aby umożliwić im pełny powrót do społeczeństwa i wzmocnić ich poczucie wartości.

Więcej informacji o bieżącej działalności Spółdzielni socjalnej „DOBRE MIEJSCE” w Gdyni, w tym o działalności barobusu, można uzyskać na profilu Spółdzielni na Facebooku: https://www.facebook.com/foodtruckdobrem/ .