
Skład diakonii:
Marta Biernacka (sekcja streamingowa, graficzna i foto-wideo),
Małgorzata Brodecka (sekcja streamingowa),
Andrzej Kałdowski (organista, pomoc sekcji streamingowej),
Barbara Kawczyńska (sekcja redakcyjna),
Maciej Łuczkiewicz (sekcja graficzna, pomoc przy montażu),
Natalia Michalak (sekcja foto-wideo),
Wojciech Preiss (główny administrator strony www, administrator Facebook, lider sekcji streamingowej),
Karol Rojek (sekcja streamingowa),
Paweł Sławiński (sekcja streamingowa),
ks. Jacek Socha (proboszcz, administrator strony www i Facebook, sekcja redakcyjna i foto-wideo),
ks. Zbigniew Wądrzyk (sekcja foto-wideo: wideorelacje, operator drona),
Joanna Wenta (kancelaria parafialna, administrator strony www),
Tomasz Zalewski (sekcja streamingowa), Karol Zalewski (sekcja streamingowa),
Sylwia Zaradna (sekcja redakcyjna),
Aleksandra Zielińska (administrator główny Facebook, sekcja foto-wideo, redakcyjna i graficzna).
„Głos Mikołaja” powstał w wyniku przekształcenia redakcji czasopisma parafialnego „Mikołaj” w diakonię medialną. W 2018 r. ksiądz proboszcz Jacek Socha powołał grupę, która zajmuje się głównie produkcją filmów prezentujących życie parafii oraz transmisjami mszy świętych w Internecie.
„Głos Mikołaja” prowadzi:
- własny kanał na Youtube, na którym transmituje niedzielne i świąteczne msze święte,
- parafialny fanpage na Facebooku,
- parafialny profil na TikToku
- administruje oficjalną stroną www.
Papież Franciszek nazwał Internet „ósmym kontynentem”, czyli miejscem spotkania z drugim człowiekiem, a więc również na tym „kontynencie” nie może zabraknąć chrześcijan i ich ewangelicznej „soli”. Diakonia pragnie być taką „solą”. Przyświeca jej idea służby na rzecz lokalnego kościoła. Nasze filmowe i zdjęciowe relacje mają wychodzić naprzeciw duchowym potrzebom parafian i wszystkich tych, którzy pragną doświadczyć autentycznie żywego Kościoła.
„Głos Mikołaja” zaprasza do kontaktu wszystkich zainteresowanych współpracą.
email: glosmikolaja1@gmail.com
Raporty z naszych spotkań – 2019 – 2020 – 2021