Żywy Różaniec 2013

Opiekun: ks. Andrzej Friedel

Główna zelatorka: Halina Reiter

W roku duszpasterskim 2021/2022 w parafii istnieje 13 Róż

Terminy spotkań

I sobota miesiąca godz. 800

          Żywy Różaniec jest najstarszą i jedną z najliczniejszych grup duszpasterskich parafii. Obecnie liczy 13 róż – 12 żeńskich i 1 męska. W skład każdej róży wchodzi 20 osób – tyle ile tajemnic różańca. Tak więc obecnie liczy 260 osób. Opiekunem Żywego Różańca, do chwili przejścia na emeryturę, był ks. prałat Ludwik Grochowina, następnie przez rok ks. Karol Erdmann, a od września 2012 r. opiekował nie nami się nami ks. proboszcz Jacek Socha, a aktualnie od 2021 r. ks. Andrzej Friedel. Spotkania grupy odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 08.00. Na spotkanie to składa się Msza Święta, której liturgię przygotowuje Żywy Różaniec, odprawiana co miesiąc w intencji kolejnej Róży, rozważanie tajemnic Różańca, wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i wymiana tajemnic.

           W odpowiedzi na apel Jana Pawła II, od grudnia 2002 roku, w Roku Różańca, w każdą środę przed wieczorną Mszą św. odmawiamy różaniec ( w każdą środę różaniec prowadzi kolejna Róża ) w intencjach Ojca Św., Kościoła, Ojczyzny i parafii.

            Z inicjatywy Żywego Różańca w roku 2003 ze składek zbieranych przez członków Żywego Różańca po nabożeństwach majowych została zakupiona różańcowa chorągiew upamiętniająca ,, Rok Różańca’’.

            Członkowie Żywego Różańca aktywnie uczestniczą w życiu parafii włączając się w różne działania duszpasterskie i oprawę uroczystości parafialnych ( np. Triduum Paschalne, Odpust parafialny, pielgrzymki autokarowe do Częstochowy i innych sanktuariów maryjnych, Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa za kapłanów ).

            Przez wiele lat Punkt Charytatywny był prowadzony przez członkinie Żywego Różańca. W ostatnim czasie wspomagaliśmy też działania Stowarzyszenia Świętego Mikołaja Biskupa włączają się w organizację ,,niedzieli zupy wielkopostnej’’ i festynu parafialnego.

          Najważniejsze jednak dla Żywego Różańca jest trwanie na modlitwie z   ,,różańcem św. w dłoni…’’ jak mówi pieśń maryjna.

 

ŻYWY RÓŻANIEC

I   RÓŻA – ZELATORKA – KRYSTYNA SZUBIŃSKA

II RÓŻA – ZELATORKA – LUDWIKA PLICHTA  

III RÓŻA – ZELATORKA – ŁUCJA FERENS

IV RÓŻA – ZELATORKA – URSZULA GIERSZEWSKA

V RÓŻA – ZELATORKA – DANUTA SIKORSKA

VI RÓŻA – ZELATORKA – TERESA SIEWERT

VII RÓŻA – ZELATORKA – JANINA MAŁASZCZYCKA

VIII RÓŻA – ZELATORKA – KRYSTYNA TUREK

IX RÓŻA – ZELATORKA – ANIELA SPRAWKA

X RÓŻA – ZELATORKA – ANNA LUDWICKA

XI RÓŻA – ZELATORKA – MARIA SZMIDT

XII RÓŻA – ZELATOR – MIROSŁAW WIEWIÓRSKI

XIII RÓŻA – ZELATORKA – JOLANTA ADAMSKA – WÓJCIK