Żywy Różaniec 2013

 

Koordynatorka Łucja Piotrowska-Ferens

Duszpasterz: ks. Paweł Strzałkowski

W roku duszpasterskim 2023/2024 w parafii istnieje 11 Róż

Terminy spotkań

I sobota miesiąca godz. 800

          Żywy Różaniec jest najstarszą i jedną z najliczniejszych grup duszpasterskich parafii. Obecnie liczy 11 róż – 10 żeńskich i 1 męska. W skład każdej róży wchodzi 20 osób – tyle ile tajemnic różańca. Opiekunem Żywego Różańca, do chwili przejścia na emeryturę, był ks. prałat Ludwik Grochowina. Spotkania grupy odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8:00

           W odpowiedzi na apel Jana Pawła II, od grudnia 2002 roku, w Roku Różańca, w każdą środę przed wieczorną Mszą św. odmawiamy różaniec ( w każdą środę różaniec prowadzi kolejna Róża) w intencjach papieża, Kościoła, Ojczyzny i parafii.

            Z inicjatywy Żywego Różańca w roku 2003 ze składek zbieranych przez członków Żywego Różańca po nabożeństwach majowych została zakupiona różańcowa chorągiew upamiętniająca,, Rok Różańca’’.

            Członkowie Żywego Różańca aktywnie uczestniczą w życiu parafii włączając się w różne działania duszpasterskie i oprawę uroczystości parafialnych (np. Triduum Paschalne, Odpust parafialny, pielgrzymki autokarowe do Częstochowy i innych sanktuariów maryjnych, Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa za kapłanów).

            Przez wiele lat Punkt Charytatywny był prowadzony przez członkinie Żywego Różańca. W ostatnim czasie wspomagamy działania Stowarzyszenia Świętego Mikołaja Biskupa oraz Zupy Chylońskiej.  Z inicjatywy Żywego Różańca aktywnie wspieramy misjonarzy, zwłaszcza tych pochodzących z naszej parafii.

 

ŻYWY RÓŻANIEC

I Róża – Krystyna Szubińska
II Róża – Łucja Piotrowska-Ferens
III Róża – Jadwiga Reszke
IV Róża – Danuta Sikorska
V Róża – Teresa Siewert
VI Róża – Janina Małaszczycka
VII Róża – Aniela Sprawka
VIII Róża – Anna Ludwicka
IX Róża – Krystyna Duszyńska
X Róża – Mirosław Wiewiórski
XI Róża – Jolanta Adamska-Wójcik