1. Mimo sytuacji zagrożenia epidemicznego chcemy funkcjonować w miarę normalnie. Dlatego Msze Święte, nabożeństwa i adoracja odbywają się w zwyczajnym rytmie. Biuro parafialne pracuje w normalnym trybie. Starajmy zachowywać w kościele bezpieczny odstęp, również przy podchodzeniu do Komunii Świętej. Można korzystać z chóru na którym jest sporo wolnej przestrzeni. Dla tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła organizujemy transmisję Mszy w sobotę o 19:30 oraz w niedzielę o 10:00 i 11:30 na kanale youtube Głos Mikołaja.

2. Ze względów zagrożenia epidemicznego zawieszamy wtorkową katechezę dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
3. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się od poniedziałku do soboty, od 8:40 do 18:15 w dolnym kościele.
4. Msza Święta w intencji o uproszenie zdrowia duszy i ciała oraz o ustanie pandemii będzie sprawowana w przyszłą niedzielę, 15 listopada o 18:30.
5. Małżonków, którzy przeżywają kryzys małżeński zapraszamy w poniedziałek, 9 listopada na Eucharystię o 18:30 w kościele. Następnie o 20:30 spotkanie online w formie grupy wsparcia. Jeśli ktoś nowy chciałby dołączyć, to prosimy o przesłanie swojego adresu mailowego do biura parafialnego.
6. Jeśli ktoś chciałby zaangażować się w przygotowywanie czy wydawanie zupy chylońskiej, to zapraszamy do kontaktu z wolontariuszami w każdą sobotę pod naszym kościołem około 15:00.
7. Ze względu na remont sali nr 7, tzw agapowej, w domu parafialnym, spotkania w formie dyżurów dla Anonimowych Alkoholików i Anonimowych Narkomanów odbywają się w najbliższym tygodniu w sali nr 6.
8. Organizujemy pomoc dla dzieci niepełnosprawnych z domu dziecka imienia Janusza Korczaka w Gdańsku Oliwie, przy ul Abrahahama 56. W biuletynie i na stronie internetowej podajmy co jest potrzebne. Rzeczy te można przynosić do biura parafialnego w najbliższym tygodniu:
– środki chemii gospodarczej i środki czystości dla domu, takie jak: proszek lub płyn do prania dla dzieci, płyn do płukania dla dzieci
– środki higieniczne, takie jak: pampersy SENI rozmiar XS, pampersy wodne, pieluchy tetrowe,
– artykuły spożywcze, takie jak: soki bobo – fruit- soki w kartonach: 1 l, 2 l lub małe 200 ml ze słomką, Sinlac, kaszki mleczno – ryżowe i ryżowe, mleko Bebiko „3”, deserki Gerber, musy owocowe tubkach,
– słodycze
– nowe zabawki edukacyjne (wydające dźwięki, zawierające materiały o różnych fakturach, poruszające się).
– bony prezentowe do wykorzystania w sklepach z odzieżą, obuwiami dziecięcymi np: smyk, ccc, h&m, reserved kids.
– nowe ubranka: body (w rozmiarach powyżej 122), śpiochy, piżamy, rajstopki, skarpetki, majteczki (w rozmiarach od 98 do 164)
– a także baterie R6 (paluszki) do zabawek dla dzieci oraz inne.
Z uwagi na uwarunkowania zdrowotne prosimy o nie przynoszenie używanych zabawek i pluszaków.
9. Dzisiaj kolekta przeznaczona jest na cele remontowe i na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego. Dziękujemy wszystkim, którzy mimo trudnej dla wielu sytuacji, troszczą się o dobre funkcjonowanie gdyńskiego „Mikołaja”.

10. W intencji naszej Ojczyzny modlić się będziemy podczas Mszy Świętych w środę, 11 listopada o 8:00 i 18:30.

W minionych dniach zmarli:
+ Izabela Patkowska, lat 54; + Teresa Mierska, lat 84;
+ Stanisław Sobczak, lat 83; + Jerzy Mrówczyński, lat 82;
+ Jerzy Maciejewski, lat 81; + Jerzy Grzeszczak, lat 85;
+ Lechosław Brożyna-Król, lat 76; + Zbigniew Cebula, lat 60;
+ Jerzy Brożek, lat 81.

 

Komunikat administratora archidiecezji gdańskiej [7 listopada 2020]

Pogorszyły się znacząco warunki epidemiczne, dlatego od 7 do 29 listopada 2020 r. obowiązuje przepis sanitarny, który dopuszcza w przestrzeni kościoła obecność 1 osoby na 15 m kw.

W związku z powyższym udzielam wszystkim katolikom archidiecezji gdańskiej oraz przebywającym na jej terenie dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej. Dyspensy udzielam w jedności z biskupami innych diecezji w Polsce. Jest ona ważna aż do odwołania.

Równocześnie zachęcam do wspólnej modlitwy w domu, a także do korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych oraz internetowych Mszy świętej. Na ile to możliwe proszę również o materialne wsparcie własnej parafii i dzieł Kościoła w tym okresie.

+Jacek Jezierski

administrator archidiecezji gdańskiej

Gdańsk, dn. 7 listopada 2020