1. Dzisiaj w ramach Dnia Papieskiego kwestujemy na stypendia dla ubogiej młodzieży.
2. Msza Święta w intencji uproszenia zdrowia duszy i ciała będzie sprawowana w niedzielę, 18 października o godz. 18:30. Serdecznie zapraszamy wszystkich chorych i cierpiących.

3. Intencje mszalne na rok 2021 będziemy przyjmować od najbliższego poniedziałku w biurze parafialnym.
4. Kartki na wypominki można wziąć dzisiaj z kościoła i od wtorku można je składać w biurze parafialnym.
5. Nabożeństwa różańcowe sprawujemy w październiku codziennie o 17:45, a dzieci zapraszamy w piątki na 17:00.
6. Zapraszamy na weekend rekolekcyjny w dniach 23-25 października 2020 r. w domu parafialnym. Kurs Nowe Życie to jak „wyjście z bloków” dla sprintera. Jeśli chcesz wreszcie wyruszyć w drogę wiary lub czujesz, że stoisz w miejscu, to zapraszamy Ciebie. Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób pełnoletnich. Zapisy w naszym biurze parafialnym: tel.58 6634414 lub kancelaria@swmikolaj.org.
7. W poniedziałek, 12 października odbędzie się drugie spotkanie w ramach Kursu Alpha. Można jeszcze dołączyć. Zapisy pod nr. tel. 791 048 068
8. Diakonia Życia Ruchu Światło Życie Archidiecezji Gdańskiej zaprasza wszystkich rodziców, których dzieci odeszły zbyt wcześnie, na wspólną modlitwę i nabożeństwo przy pomniku Dziecka Utraconego na cmentarzu komunalnym w Rumi, znajdującego się w pobliżu kaplicy cmentarnej, w dniu Dziecka Utraconego 15 października o godzinie 17.00.
9. Ks. Zbigniew Lorkowski organizuje pielgrzymkę do najstarszego Sanktuarium Maryjnego w Polsce, do Górki Klasztornej. Wyjazd 11 listopada, koszt 60 zł, zapisy pod nr telefonu 504 37 36 77.
10. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę remontową i za każde wsparcie codziennego życia parafii. W minionych tygodniach wymalowano przedsionek do dolnego kościoła oraz cały dolny kościół, wyremontowana została też kaplica na starej plebanii. W najbliższym czasie w ramach przystosowania naszych budynków do wymogów przeciwpożarowych będziemy wymieniać bramę wjazdową przy kościele od strony ul. Opata Hackiego.
11. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele. Zapraszamy do przyjmowania Komunii Świętej na rękę, tych którzy chcą przyjąć Eucharystię do ust, prosimy o podchodzenie na samym końcu procesji. Ze względu na miłość do bliźniego prosimy o uszanowanie tej kolejności.
12. Księgarnia katolicka działa dzisiaj w przedsionku kościoła. Zachęcamy do kupna ciekawej lektury.

W minionych dniach zmarli:
+ Łucja Bałdyga, lat 99;
+ Eugeniusz Majchrzak, lat 81;
+ Władysław Chrabąszcz, lat 90.