1. 11 listopada, w niedzielę, przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny podczas Mszy świętej o godz. 10:00. Zachęcamy też do wywieszenia tego dnia flagi narodowej. W liście pasterskim polscy biskupi piszą w następujący sposób:

Drodzy Siostry i Bracia!

    Niepodległość została wymodlona, wypracowana i wywalczona przez Polaków, którzy stali się wewnętrznie wolnymi, ugruntowanymi w wierze i odpowiedzialnymi za naród. W pamiętnym listopadzie 1918 r. wielcy przywódcy narodu oraz zwykli Polacy stanęli razem do budowania niepodległej Rzeczypospolitej w historycznej chwili danej przez Boga po I wojnie światowej. Niepodległość odzyskana 100 lat temu nie jest dana Polskiemu Narodowi raz na zawsze. Wymaga ona od każdego pokolenia Polaków troski o Ojczyznę.

2. Za zmarłych będziemy modlili się do czwartku włącznie. Wypominki będą odczytywane od 17:30, a o 18:30 Msza Święta.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w dolnym kościele od poniedziałku do soboty, od 8:40 do 18:20.

4. Najbliższe spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar” odbędzie się w poniedziałek, 12 listopada. Msza święta o 18:30 w kościele, a następnie o 19:15 spotkanie w piwnicy starej plebanii.

5. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w najbliższa środę, 7 listopada o godz. 9:00. Natomiast, 14 listopada w Klubie Seniora czeka nas ciekawy wykład dr Mariusza Kardasa „Kaszuby a Polska niepodległość. O Kamerdynerze słów kilka”.

6. Seniorów zapraszamy na cykl wyjść do Centrum Filmowego między innymi na filmy: „Zimna Wojna” oraz „Kamerdyner”. Wyjścia w terminach 6, 12 i 20 listopada godzina 11:00. Zapisy w biurze parafialnym. Bilety będą częściowo refundowane: 3 wyjścia – 24 zł; 2 wyjścia – 18 zł; 1 wyjście – 10 zł.

7. Muzyków amatorów i profesjonalistów zapraszamy na spotkanie Trójmiejskiej Formacji Uwielbienia w piątek, 9 listopada na 19:30 do starej plebanii.

8. Dzisiaj, po każdej Mszy świętej, odbędzie się kwesta na działalność Parafialnego Zespołu Caritas oraz na dzieło Zupy Chylońskiej.

9. 11 i 18 listopada taca przeznaczona będzie na prace związane z doporowadzeniem kanalizacji do zaplecza dolnego kościoła. Jeśli ktoś z mężczyzn chciałby i mógłby pomóc w prowadzonych pracach zapraszamy w poniedziałek na godz. 8:00.

W minionych dniach zmarły:

+ Danuta Graczyk, lat 89,

+ Izabela Böhm, lat 25.