1. Dziś w Kościele w Polsce rozpoczyna się X Tydzień Biblijny. Na rozpoczęcie tego tygodnia przeżywać będziemy Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Głównym wydarzeniem tego Dnia w Gdyni będzie Słowo na plaży, które odbędzie się na plaży miejskiej w Gdyni naprzeciw Muzeum Marynarki Wojennej. Rozpoczęcie o godz. 11:00, a zakończenie o godz. 19:30.

2.Zapraszamy na ewangelizację Gdyni opartą na proklamacji Słowa Bożego, świadectwie, modlitwie, śpiewie i tańcu na Skwerze Kościuszki w niedzielę o 15:30.

3. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na próbę w poniedziałek, 16 kwietnia na godz. 16:30 do kościoła.

4. Spotkanie dla rodziców dzieci „pierwszokomunijnych” we wtorek o 19:30 w domu parafialnym, sala nr 10.

5. Dzieci z klas czwartych, obchodzące w tym roku rocznice Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na próbę liturgiczną przed rocznicą, we wtorek, 17 kwietnia o 16:30 w kościele.

6. Wspólnota Trudnych Małżeństw „Sychar” zaprasza na spotkanie w poniedziałek, 16 kwietnia. W planie: Eucharystia o 18:30 w kościele, a następnie, około 19:15, spotkanie w piwnicach starej plebanii. Spotkania mają charakter otwarty.

7. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 15:30 do domu parafialnego, sala nr 8.

8. Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji Magnificat zaprasza na modlitwę uwielbienia we wtorek na 19:15 w dolnym kościele.

9. Spotkanie Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” odbędzie się w środę, 18 kwietnia po Mszy Świętej wieczornej w domu parafialnym. Zapraszamy również nowych kandydatów.

10.  Na stronie internetowej parafii została umieszczona galeria zdjęć z Triduum Paschalnego. Zachęcamy do odwiedzenia strony.

11.  Msza św. z okazji 10 rocznicy ingresu ks. abp Sławoja Leszka Głódzia do Bazyliki Oliwskiej odbędzie się w niedzielę, 22 kwietnia o godz. 13:00 w Archikatedrze.

12.  Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na wymianę ławek w naszym kościele. Na przełomie maja i czerwca rozpoczną się prace nad ławkami do nowej części chóru.

W minionych dniach zmarła:

+ Halina Świrko, lat 72;