1. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzić będziemy w poniedziałek, 9 kwietnia. Podczas Mszy świętych o 8:00 i 18:30 będzie można podjąć dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się od poniedziałku do soboty od 8:40 do 18:20. Natomiast całonocna adoracja odbędzie się z soboty na niedzielę, z 14 na 15 kwietnia. Rozpoczęcie o 21:30 w sobotę, w dolnym kościele.

3.  Msza święta w intencji o uproszenie zdrowia duszy i ciała będzie sprawowana w przyszłą niedzielę, 15 kwietnia o 18:30.

4. Spotkanie dla dzieci z klas czwartych przed rocznicą Pierwszej Komunii we wtorek o 16:30 w kościele.

5. Nabożeństwo Pokutne i Spowiedź Święta dla dzieci „pierwszokomunijnych” w piątek o 16:10 w kościele.

6. Wspólnota Trudnych Małżeństw „Sychar” zaprasza na spotkanie w poniedziałek, 16 kwietnia. W planie: Eucharystia o 18:30 w kościele, a następnie, około 19:15, spotkanie w piwnicach starej plebanii. Spotkania mają charakter otwarty.

7. Czwarta Wspólnota Neokatechumenalna z naszej parafii rozpocznie w czwartki ewangelizację „od drzwi do drzwi” na ulicy św. Mikołaja, Malczewskiego, Hutniczej, a następnie w domach przy ul. Morskiej. Serdecznie prosimy o życzliwe przyjęcie ewangelizatorów, którzy są posłani przez proboszcza parafii.

8. Zapraszamy na ewangelizację Gdyni opartą na proklamacji Słowa Bożego, świadectwie i modlitwie, śpiewie i tańcu na Skwerze Kościuszki, w centrum naszego miasta. Od dzisiaj przez 5 kolejnych niedziel o 15:30. Ewangelizację poprowadzą trzy parafie, gdzie działają wspólnoty neokatechumenalne m.in. parafia św. Mikołaja.

9. Dzisiaj w całej Archidiecezji Gdańskiej kwesta do puszek na działania Caritas Archidiecezji Gdańskiej, a więc m.in. na hospicjum św. Józefa w Sopocie i św. O. Pio w Gdyni-Cisowej.

10. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na dzisiejszą tacę remontowo-inwestycyjną przeznaczoną na remont kuchni w domu parafialnym oraz remont sali dla Klubu Młodzieżowego w piwnicznej części domu parafialnego. W marcu, w wyniku prac prowadzonych na ul. Św. Mikołaja, zostały zalane zanieczyszczeniami z kanalizacji pomieszczenia w piwnicznej części domu parafialnego, co spowodowało potrzebę znacznych prac remontowych. Jeśli ktokolwiek chciałby wesprzeć te prace, to prosimy o kontakt z biurem parafialnym lub z ks. Proboszczem.

11. Zespół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni Obłużu przypomina o trwającej rekrutacji na rok szkolny 2018/2019. Informujemy, że prowadzony jest również nabór do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.

W minionych dniach zmarli:

+ Czesława Warchoł, lat 84;

+ Ludwik Krüger, lat 81;

+ Wacław Dziędzielewski, lat 58.