1. Nabożeństwa pasyjne sprawujemy w następującym porządku:

a. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się w piątki:

– dla wszystkich wiernych o 8:30 i 17:45,

– dla dzieci o 17:00,

– dla młodzieży i wszystkich, którzy nie zdążą wcześniej o 19:30 w dolnym kościele.

b. Nabożeństwo Gorzkich Żali odbędzie się w niedzielę o 17:00. W tym roku kazania pasyjne głosi ks. dr Tomasz Czapiewski z parafii św. Józefa w Gdyni-Leszczynkach.

2. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie we wtorek, 20 lutego na godz. 19:30 do sali nr 10 w domu parafialnym.

3. Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na próby śpiewu w sobotę, 24 lutego na godz. 10:00 do kościoła.

4. Dzieci z klas 4, które w ubiegłym  roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej,  zapraszamy na przygotowania do rocznicy tej uroczystości w sobotę, 24 lutego na godz. 11:00 do kościoła. Rocznicę przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej obchodzić będziemy 20 maja.

5. Rekolekcje dla kandydatów do Bierzmowania odbędą się w dniach 23-24 lutego (piątek od 17:00 i w sobotę od 9 do 18 w domu parafialnym. Kandydatów już dzisiaj prosimy o zarezerwowanie sobie tego czasu, gdyż będzie to jedyny termin rekolekcji. Bierzmowanie odbędzie się w piątek, 27 kwietnia.

6. Kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się z 24 na 25 lutego. Rozpoczęcie w sobotę o 21:30 w dolnym kościele. Serdecznie prosimy o wpisywanie się na listę adoracyjną.

7. Zapraszamy na Jutrznię, czyli poranną modlitwę Kościoła, w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) o 5:30 do domu parafialnego. Modlitwę poprowadzą wspólnoty neokatechumenalne. Zapraszamy wszystkich chętnych.

8. Spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego we wtorek, 20 lutego o 15:30 w domu parafialnym.

9. Apostolat Maryjny zapraszamy na spotkanie we wtorek, 20 lutego o godz. 16:30 do domu parafialnego (sala nr 8). Msza Święta w intencji Stowarzyszenia Cudownego Medalika i ich rodzin, w 6 rocz. powstania,  zostanie odprawiona w środę, 21 lutego o godz. 18:30.

10. Spotkanie dla wszystkich zaangażowanych w dzieło ZUPY CHYLOŃSKIEJ odbędzie się w środę, 28 lutego o 19:30 w sali na 5 domu parafialnego.

11. Klub Seniora zaprasza w środę,  21 lutego od godziny 9:00 do kawiarni domu parafialnego, gdzie odbędzie się SPOTKANIE PROZDROWOTNE:

· pracownicy Centrum Medycznego Synexus dokonają pomiaru ciśnienia i cukru we krwi. Będzie również możliwość aby zapisać się na bezpłatne badania kontrolne do nowej placówki, przy ul. Łużyckiej.

· Firma Słuchmed, która wykona w swoim mobilnym słuchobusie, badanie słuchu.

· Do współpracy włączył się również  Salon Optyk Doktor Marchewka, który wykona komputerowe badanie wzroku, mające na celu zdiagnozowanie podstawowych wad wzroku. Każda osoba po wykonaniu badania otrzyma zaproszenie na bezpłatne, szczegółowe badanie wzroku, z wypisem recepty na okulary w gabinecie okulistycznym. Wszystkie wymienione badania są bezpłatne.

· Pani Ewa Dygaszewicz, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koła Miejskiego w Gdyni i aktywny członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki, udzieli podstawowych informacji w ramach konsultacji dla osób zmagającymi się z chorobami dieto-zależnymi.

· Doktor medycyny opowie o bakterii szpitalnej clostridium, wywołującej groźne dla zdrowia biegunki.

12. Pierwsze spotkanie dla młodych, którzy chcieliby wyjechać na Światowe Dni Młodzieży do Panamy odbędzie się w poniedziałek, 26 lutego o 19:15 w domu parafialnym.

13. Zachęcamy do podarowania 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenie Św. Mikołaja Biskupa. Tym, którzy będą to chcieli uczynić służymy pomocą w wypełnianiu deklaracji PIT w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

14. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na wymianę ławek w naszym kościele. Ostatnie 13 ławek zostanie wstawionych w marcu. Następnie zostaną wymienione ławki na chórze (w nowej części). W minionych dniach zapłaciliśmy styczniowe rachunki za ogrzewanie i elektryczność w łącznej kwocie około 16 tysięcy zł. Za tydzień, w niedzielę 25 lutego, taca przeznaczona będzie na ogrzewanie i elektryczność.

15. Zespół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni Obłużu informuje rodziców i uczniów o rozpoczynającej się rekrutacji do Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego na rok szkolny 2018/2019. Dzień otwarty w najbliższą sobotę, 24 lutego w godz. 9:00 – 15:00. Gdyński KATOLIK to bezpłatna szkoła o wysokim poziomie kształcenia i wychowania w duchu chrześcijańskim. Szczegółowe informacje na plakatach w gablocie ogłoszeniowej.

16. Msza święta  dla mężczyzn zwiaznych z Kościelną Służbą „Semper Fidelis” odbędzie się w niedzielę, 25 lutego o godz. 16:00 parafii sw. Piotra i Pawła przy ul. Portowej w Gdyni. Będzie spotkanie zwiazane z 31 rocznicą powstania Kościelnej Slużby w Archidiecezji Gdańskiej

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

+ Grażyna Szajczyk, lat 55;

+ Irena Miśkowiec, lat 72;

+ Jerzy Miotke, lat 73;

+ Edmund Labuhn, lat 69.