1.Już za kilka dni rozpoczniemy Wielki Post, czas przygotowania do Paschy. W Środę Popielcową Msze święte sprawować będziemy o: 7:00, 8:00, 9:00, 17:00 z udziałem dzieci, 18:30 i 19:30. Środa to dzień pokutny i Kościół wzywa nas do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i postu.

2. W Środę Popielcową po Mszach Świętych rozdawać będziemy skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Zachęcamy, by skarbonkę wzięła osoba dorosła z każdej rodziny. Skarbonki z zaoszczędzonymi pieniędzmi prosimy o przyniesienie w Wielką Sobotę przy okazji święcenia pokarmów. Ofiary przeznaczone będą w całości na wakacje letnie dla dzieci z najuboższych rodzin naszej parafii.

3. Nabożeństwa pasyjne sprawować będziemy w następującym porządku:

a. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą w piątki:

– dla wszystkich wiernych o 8:30 i 17:45,

– dla dzieci o 17:00,

– dla młodzieży i wszystkich, którzy nie zdążą wcześniej o 19:30 w dolnym kościele.

b. Nabożeństwo Gorzkich Żali odbędzie się w niedzielę o 17:00. W tym roku kazania pasyjne głosić będzie ks. dr Tomasz Czapiewski z parafii św. Józefa w Gdyni-Leszczynkach.

4. Po przerwie kolędowej wznawiamy katechezy dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, które odbywać się będą według dotychczasowego porządku w dwóch grupach, w poniedziałki, w sali nr 8:

– I grupa – chłopcy o godz. 16:00

– II grupa – dziewczynki o godz. 17:00.

5. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie w przyszły wtorek, 20 lutego na godz. 19:30 do sali nr 10 w domu parafialnym.

6. Rekolekcje dla kandydatów do Bierzmowania odbędą się w dniach 23-24 lutego (piątek od 17:00 i w sobotę od 9 do 18 w domu parafialnym. Kandydatów już dzisiaj prosimy o zarezerwowanie sobie tego czasu, gdyż będzie to jedyny termin rekolekcji. Bierzmowanie odbędzie się w piątek, 27 kwietnia.

7. Od najbliższego czwartku zapraszamy na Jutrznię, czyli poranną modlitwę Kościoła, w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) o 5:30 do domu parafialnego. Modlitwę poprowadzą wspólnoty neokatechumenalne. Zapraszamy wszystkich chętnych.

8. Nowenna do Miłosierdzia Bożego, przed rocznicą objawień dotyczących obrazu Jezusa Miłosiernego, odbywać się będzie w dni powszednie o godz. 15:00 w dolnym kościele, a w niedzielę o 9:30 przed sumą parafialną. Rozpoczęcie we wtorek, 13 lutego.

9. Najbliższe spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar obędzie się w poniedziałek, 12 lutego o 19:15 w piwnicy starej plebanii.

10. Seniorów zapraszamy na spotkanie przy kawie i herbacie w poniedziałek o 16:00. Natomiast w najbliższą środę spotkania nie będzie.

11. Zapraszamy wszystkich na modlitwę uwielbienia z uczestnikami VI Rekolekcji dla Muzyków w sobotę, 17 lutego o 19:30 w dolnym kościele.

12. Pierwsze spotkanie dla młodych, którzy chcieliby wyjechać na Światowe Dni Młodzieży do Panamy odbędzie się w poniedziałek, 26 lutego o 19:15 w domu parafialnym.

13. Przypominamy prośbę o niestawianie butów na klęcznikach nowych ławek oraz o wyłączanie telefonów komórkowych przed wejściem do kościoła.

14. Zachęcamy do podarowania 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenie Św. Mikołaja Biskupa. Tym, którzy będą to chcieli uczynić służymy pomocą w wypełnianiu deklaracji PIT w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

15. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na dzisiejsza kolektę remontowo-inwestycyjną.

Spośród parafian w minionych dniach zmarł:

+ Henryk Baszanowski, lat 88.