1. Nabożeństwa pasyjne sprawujemy w następującym porządku:

a. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się w piątki:

– dla wszystkich wiernych o 8:30 i 17:45,

– dla dzieci o 17:00,

– dla młodzieży i wszystkich, którzy nie zdążą wcześniej o 19:30 w dolnym kościele.

b. Nabożeństwo Gorzkich Żali odbędzie się w niedzielę o 17:00. W tym roku kazania pasyjne głosi ks. dr Tomasz Czapiewski z parafii św. Józefa w Gdyni-Leszczynkach.

2. Zapraszamy na Jutrznię, czyli poranną modlitwę Kościoła, w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) o 5:30 do domu parafialnego. Modlitwę poprowadzą wspólnoty neokatechumenalne. Zapraszamy wszystkich chętnych.

3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 18-21 marca i poprowadzi je Stowarzyszenie Nowa Ewangelizacja z Częstochowy.

4. W czwartek zapraszamy na modlitwę w intencji kapłanów, osób konsekrowanych i seminarzystów podczas całodziennej adoracji.

5. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od 7:30 do 8:15 i do 16:30 do 18:30.

6. Modlitwa osób zaangażowanych w dzieło Duchowej Adopcji odbędzie się w piątek podczas Drogi Krzyżowej o 17:45.

7. Spotkanie Żywego Różańca w sobotę o 8:00.

8. Spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar odbędzie się w poniedziałek, 26 lutego. 18:30 – Eucharystia w kościele, 19:15 – spotkanie w piwnicy starej plebanii. Temat spotkania: Co papież Franciszek mówi na temat rodziny, miłości i małżeństwa w dokumencie Amoris Laetitia (Radość miłości)? Będzie też czas na dzielenie, wspólną modlitwę i herbatę.

9. Pierwsze spotkanie dla młodych, którzy chcieliby wyjechać na Światowe Dni Młodzieży do Panamy odbędzie się w poniedziałek, 26 lutego o 19:15 w domu parafialnym.

10. Spotkanie dla wszystkich zaangażowanych w dzieło ZUPY CHYLOŃSKIEJ odbędzie się w środę, 28 lutego o 19:30 w sali nr 5 w domu parafialnym.

11. Mężczyzn zapraszamy na spotkanie Rycerzy Kolumba w czwartek, 1 marca. Msza święta o 18:30 a następnie spotkanie o 19:15 na plebanii.

12. Zachęcamy do podarowania 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenie Św. Mikołaja Biskupa. Tym, którzy będą to chcieli uczynić służymy pomocą w wypełnianiu deklaracji PIT w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

13. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na kolektę, które przeznaczmy na spłatę rachunków za ogrzewanie i elektryczność. 

14. Ofiary zbierane do puszek, dzisiaj po każdej Mszy Świętej, są przeznaczone na dwa cele:

a. na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

b. na wyjazd chylońskiej młodzieży na Światowe Dni Młodych w Panamie.

15. Szkoły Salezjańskie w Rumi serdecznie zapraszają w sobotę, 3 marca, w godz. 9:00 – 12:00, na Dzień Otwartych Drzwi. W tym roku planowany jest nabór do klas. IV i VII nowej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej oraz do Liceum Ogólnokształcącego. Bliższe informacje znajdują się na plakatach.

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

+ Ludwika Jarzyńska, lat 90;

+ Halina Mazur, lat 73;

+ Marek Górski, lat 60.