Jezus zmartwychwstał

nie po to, aby pamięć o Nim pozostała żywa w sercach uczniów,

ale dlatego, żeby On sam żył w nas

i byśmy w Nim już teraz mogli kosztować radości życia wiecznego.”

(Benedykt XVI)

1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte sprawować będziemy w porządku niedzielnym. Nie będzie jedynie Mszy św. w dolnym kościele o 17:00, stąd młodzież zapraszamy na godz. 18:30. W dolnym kościele Msza święta będzie sprawowana za tydzień, 23 kwietnia.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu od wtorku do soboty od 8:30 do 18:30.

3. Wspólnota SNE Magnificat zaprasza na Eucharystię we wtorek o 18:30, po niej agapa w domu parafialnym.

4. Trwa nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia. Na wspólną modlitwę zapraszamy według następującego porządku: w niedzielę i poniedziałek o godz. 9:30 do górnego kościoła; od wtorku do soboty do dolnego kościoła na godz. 15:00.

5. Dzieci pierwszokmunijne zapraszamy na próby przed uroczystością przyjęcia Pierwszej Komunii św. Grupa I (klasa III a, c i d) przychodzą do kościoła w środę, 19 kwietnia na godz. 17:00 i w piątek, 21 kwietnia na 16:00. Grupa II (klasy III b i e oraz dzieci z innych szkół) w czwartek, 20 kwietnia i piątek, 21 kwietnia na godz. 17:00.

6. Przypominamy o możliwości wyjazdu do Ziemi Świętej organizowanego przez Biuro Pielgrzymkowo – Turystyczne Caritas. Termin: 9-16.10.2017. Koszt: 3 590 zł i 200 USD. Pielgrzymka na pewno się odbędzie, gdyż zawiązała się grupa, ale można jeszcze w najbliższych dniach dołączyć. Zapisy w biurze parafialnym.

7. Organizujemy w naszej parafii 7 dniową pielgrzymkę do Wilna w dniach 08-14 lipca. W planie między innymi Sokółka, Grabarka, Wigry oraz Kruszyniany. Koszt: 850 zł. Zapisy w biurze parafialnym. W związku z rezerwacją noclegów prosimy o szybkie zapisy i zaliczkę 200 zł.

8. Zapraszamy do uczestnictwa w czterodniowej pielgrzymce parafialnej na Dolny Śląsk, która jest organizowana przez gdyńskich o. Jezuitów. Termin wyjazdu – 29 kwietnia do 2 maja 2017r. Są jeszcze wolne miejsca. W planie m in. odwiedziny : sanktuariów w Wambierzycach,  Krzeszowie, Kaplicy Czaszek w Kudowie Zdroju, protestanckiej Świątyni  Wang w Karpaczu, Kościoła Pokoju w Świdnicy. Po drodze  Góra św. Anny Samotrzeciej, Świebodzin  z monumentem Chrystusa Króla. Zwiedzimy zamek w Książu i w Bolkowie, obejrzymy Panoramę Racławicką we Wrocławiu. Zapisy w kancelarii parafialnej Parafii św. Stanisława Kostki w Gdyni. W gablocie znajduje się plakat  ze szczegółami dotyczącymi wyjazdu. Serdecznie zapraszamy.

9. Kurs Nowe Życie odbędzie się w naszej parafii, w dniach 28-30 kwietnia. Zapraszamy do uczestnictwa osoby, które chciałby doświadczyć tego, że krok wiary daje nowe spojrzenie. Zapisy na Kurs Nowe Życie w biurze parafialnym.

10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na tacę przeznczoną na renowacje ławek w naszym kościele. Termin wstawienia pierwszej części nowych ławek przesunął się na czas bezpośrednio po Świętach.

11. DAMIAN MARTYKA, syn Jana, ur. 21 września 1990 r. w Tuchowie, ma przyjąć w Archidiecezji Gdańskiej święcenia prezbiteratu.

Jeżeli ktokolwiek wiedziałby o nim coś, co czyniłoby go niegodnym święceń, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić o tym tutejszy urząd parafialny lub rektorat Gdańskiego Seminarium Duchownego w Gdańsku-Oliwie. Należy jednak pamiętać, że złożenie fałszywego zeznania byłoby zniesławieniem kandydata, a to pociągnęłoby za sobą obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody.

Wszystkich kandydatów do święceń polecamy w modlitwie dobremu, miłosiernemu i wszechmogącemu Bogu.

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

+ Hanna Litterska, lat 64; + Zofia Brzezińska, lat 93; + Zbigniew Malicki, lat 81.