1. Trwa ewangelizacja w domu przy ul. Zamenhofa 13 i w innych miejscach naszej parafii. Serdecznie prosimy o życzliwe przyjęcie ewangelizatorów ze wspólnot Dzieje 2 i Drogi Neokatechumenalnej.

2. Wizytację biskupa Wiesława Szlachetki wraz z udzieleniem sakramentu Bierzmowania przeżywać będziemy w dniach 18-19 marca. Liderów i odpowiedzialnych za grupy i wspólnoty prosimy o przygotowanie krótkich sprawozdań z działalności w ostatnich pięciu latach.

3. Msza Święta w intencji Stowarzyszenia Cudownego Medalika i ich rodzin w 5 rocz. powstania,  odprawiona zostanie we wtorek, 21 lutego o godz. 8:00. Spotkanie apostolatu również we wtorek o godz. 9:30 w domu parafialnym (sala nr 8).

4. Seniorów zapraszamy na spotkanie przy kawie i herbacie w najbliższą środę o godz. 9:00 w domu parafialnym. Tego dnia bedize można zapisać się na wyjście do kina, na film „Zerwany kłos” o bł. Karolinie Kózkównej.

5. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie w piątek, 24 lutego o godz. 19:30 w dolnym kościele.

6. Diakonia Muzyczna Św. Mikołaja przygotowuje muzykę na Triduum Paschalne. Najbliższa próba odbędzie się w sobotę o 16:45 w domu parafialnym. Zapraszamy wszystkie osoby lubiące śpiewać i grać.

7. Rekolekcje dla kandydatów do Bierzmowania odbędą się w dniach od 24 do 25 lutego w domu parafialnym. Kandydatów już dzisiaj prosimy o zarezerwowanie sobie tego czasu, gdyż będzie to jedyny termin rekolekcji.

8. Modlitwa uwielbienia podczas adoracji w dolnym kościele odbędzie się w sobotę od 17:00. Powadzona będzie przez małżeństwo muzyków.

9. Zapraszamy na kolejną całonocną adorację z 25 na 26 lutego, która rozpocznie się w najbliższa sobotę o 21:30.

10. Archidiecezjalne Duszpasterstwo Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” zaprasza na Jubileuszową Eucharystię w związku z 30-leciem istnienia. Uroczystość odbędzie się pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa w sobotę, 25 lutego o godz. 16:00 w Archikatedrze Oliwskiej.

11. Zapraszamy na Wieczór Modlitwy za kapłanów przygotowany i prowadzony przez grupę księży naszej archidiecezji. Rozpoczęcie w niedzielę, 26 lutego o godz. 20:00 w górnym kościele.

12. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej zostało przeniesione na 12 marca, na godz. 16:00.

13. Zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej odbywają się w biurze parafialnym.

14. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na dzisiejszą kolektę przeznaczoną na renowację ławek. W minionym tygodniu prace te wsparło troje parafian w kwocie 450 zł.

15. Zachęcamy do podarowania 1% podatku na rzecz naszego Stow. Św. Mikołaja Biskupa. Tym, którzy będą to chcieli uczynić służymy pomocą w wypełnianiu deklaracji PIT w każdy czwartek w biurze parafialnym.

16. Spotkanie Wspólnoty Sychar odbedzie się jutro, 20 lutego. Msza Święta o 18:30, a nastepnie spotkanie w piwnicach starej plebanii.

W minionych dniach zmarli:

+ Helena Kanka, lat 91; + Anna Zawada, lat 83;

+ Franciszek Golesz, lat 78; + Mieczysław Mazur, lat 64; + Jarosław Ochmański, lat 50.