1. Wszystkich chorych i cierpiących zapraszamy na Mszę święta w intencji o uproszenie zdrowia duszy ciała w niedzielę, 19 lutego na 18:30.

2. W ramach trwającego Tygodnia Małżeństwa zapraszamy na warsztat zatytułowany „Randka marzeń” w poniedziałek, 13 lutego o 18:30 w domu parafialnym. Zapisy przez stronę internetową www.tydzienmalzenstwa.pl.

3.Nowenna do Miłosierdzia Bożego, przed rocznicą objawień dotyczących obrazu Jezusa Miłosiernego, odbywać się będzie w dni powszednie o godz. 15:00 w dolnym kościele, a w niedzielę o 9:30 przed sumą parafialną. Rozpoczęcie w poniedziałek, 13 lutego.

4. Seniorów zapraszamy na spotkanie przy kawie i herbacie w najbliższą środę o godz. 9:00 w domu parafialnym.

5. Spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego w piątek, 17 lutego o godz. 15:00 w domu parafialnym.

6. Rekolekcje dla kandydatów do Bierzmowania odbędą się w dniach od 24 do 25 lutego w domu parafialnym. Kandydatów już dzisiaj prosimy o zarezerwowanie sobie tego czasu, gdyż będzie to jedyny termin rekolekcji.

7. 5 lutego zakończyła się wizyta duszpasterska. Dziękujemy za otwartość i zainteresowanie życiem parafii. Dziękujemy także za złożone z tej okazji tradycyjne ofiary, które w dużej mierze przeznaczone zostaną na renowację ławek. Przyjęło nas 51 % rodzin parafii tj. 2 848, nieobecnych było 2 286, a odmówiło przyjęcia 473.

8. Zachęcamy do podarowania 1% podatku na rzecz naszego Stow. Św. Mikołaja Biskupa. Tym, którzy będą to chcieli uczynić służymy pomocą w wypełnianiu deklaracji PIT w każdy czwartek w biurze parafialnym.

9. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na spłatę rachunków za ogrzewanie obiektów parafialnych w miesiącu styczniu (za ogrzewanie plebanii, starej plebanii i domu parafialnego rachunek wyniósł  10 008 zł). Kolekta w przyszłą niedzielę, 19 lutego przeznaczona będzie na renowację ławek. W minionym tygodniu wsparło te prace sześcioro parafian w kwocie – 7 500 zł.

10. Szkoła Biblijna Archidiecezji Gdańskiej zaprasza na wykład otwarty w środę, 15 lutego o godz. 18:00. Ks. Piotr Adamski będzie mówił o Lectio divina i podejmie temat: „Życie w rytmie Słowa Bożego”. Spotkanie odbędzie się w auli Kolegium Teologicznego przy ul. Armii Krajowej 46 w Gdyni (w podziemiach kościoła NSPJ).

11. Diakonia Muzyczna Św. Mikołaja przygotowuje muzykę na Triduum Paschalne. Najbliższa próba odbędzie się w sobotę, 18 lutego o 16:45 w domu parafialnym. Zapraszamy wszystkie osoby lubiące śpiewać, a zwłaszcza alty i soprany, których najbardziej brakuje.

12. Wizytację biskupa Wiesława Szlachetki wraz z udzieleniem sakramentu Bierzmowania przeżywac będziemy w dniach 18-19 marca.

13. Zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej odbywać się będą w biurze parafialnym od poniedziałku.

W minionych dniach zmarli:

+ Danuta Kwapińska, lat 62;

+ Andrzej Mikołajczyk, lat 82;

+ Edmund Czubek, lat 65.