1. Dzień Chorego przypada na sobotę, 11 lutego w związku z tym wydarzeniem, zapraszamy wszystkich chorych na Mszę święta w intencji o uproszenie zdrowia duszy ciała w niedzielę 19 lutego na 18:30. Pomóżmy chorym w dotarciu na tę Eucharystię.

2. Młodzież i dorosłych  zapraszamy na niedzielną Mszę Świętą w dolnym kościele. Jest ona sprawowana o 17:00 w czasie trwania roku szkolnego.

3. Ks. proboszcz odwiedzi swoich chorych w środę, 8 lutego, a ks. Jan i ks. Zbigniew w pierwsza sobotę marca.

4. Przypominamy, że dzieci przygotowujące się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej. spotykają się na katechezie sakramentalnej w domu parafialnym,  w trzech grupach: 

– w środę o 16:30 lub 17:30,

– w czwartek o 17:00.

5. Seniorów zapraszamy na spotkanie przy kawie i herbacie w najbliższą środę o godz. 9:00 w domu parafialnym.

6. Zapraszamy na kolejną całonocną adorację z 11 na 12 lutego, która rozpocznie się o 21:30 w sobotę.

7. Wszystkich przeżywających trudności małżeńskie i tych, którzy żyją w separacji czy po rozwodzie zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar w poniedziałek. W planie Msza święta w kościele o 18:30, następnie, około 19:15 spotkanie w piwnicach starej plebanii.

8. Tydzień Małżeństwa rozpocznie się we wtorek, 7 lutego. Jest to czas, który ma nie tylko skłonić małżonków do pracy nad własnymi relacjami, ale też stworzyć przestrzeń sprzyjająca wspólnemu, miłemu spędzeniu czasu tylko we dwoje. Dlatego oprócz wykładów i paneli, dla małżonków przygotowano rabaty na wyjścia do restauracji, kina czy muzeum. Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.tydzienmalzenstwa.pl. W naszej parafii odbędzie się warsztat zatytułowany „Randka marzeń” w poniedziałek, 13 lutego o 18:30 w domu parafialnym. Zapisy przez stronę internetową.

9. W przyszły weekend odbędą się 5 rekolekcje dla muzyków, które poprowadzi Małgorzata Hutek. Na zakończenie rekolekcji będzie spotkanie modlitewne na które składać się będą: nieszpory i modlitwa uwielbienia. Zapraszamy wszystkich chętnych w sobotę, 11 lutego na 20:00 do górnego kościoła.

10. Rozpoczęły się pracę nad renowacją i wymianą ławek w kościele. W minionym tygodniu wsparło te prace czworo parafian w kwocie – 450 zł.

11. Zbiórka na wyjazd młodych z Chyloni do Panamy na ŚDM wyniosła tydzień temu 1375,-.

12. Dzisiaj odbędzie się kwesta na sfinansowanie posiłków dla wychowanków Stowarzyszenia Świętego Mikołaj i na działalność Parafialnego Zespołu Caritas. W minione ferie zimowe dziewięcioro dzieci z naszej parafii, wyjechało na wypoczynek do ośrodka w Warzenku, a Klub Młodzieżowy wyjechał na Śląsk. Było to możliwe jedynie dzięki comiesięcznej kweście.

13. Zachęcamy do podarowania 1% podatku na rzecz naszego Stow. Św. Mikołaja Biskupa. Tym, którzy będą to chcieli uczynić służymy pomocą w wypełnianiu deklaracji PIT w każdy czwartek w biurze parafialnym.

14. Dzisiaj kończy się wizyta duszpasterska. Jeśli ktoś nie otrzymał „kartki kolędowej” z informacjami o grupach wsparcia, takie osoby mogą tę kartkę wziąć dzisiaj przy wyjściu z kościoła. Za tydzień w biuletynie będzie krótkie podsumowanie Kolędy.

15. Zespół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni Obłużu informuje o dniu otwartym i rozpoczynającej się rekrutacji na rok szkolny 2017/2018 do nowo powstałej Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego. Dzień otwarty w sobotę 11 lutego. Szczegółowe informacje na plakatach.

W minionych dniach zmarli:

+ Stefania Lewandowska, lat 87; + Wacław Naczka, lat 88; + Ryszard Jankowski, lat 76; + Zbigniew Wójcik, lat 69.