1.      Trwają Światowe Dni Młodzieży w Gdyni. Gościmy aktualnie 330 osób z 21 krajów. Zapraszamy parafian do udziału w wydarzeniach, które nas czekają:

a.      dzisiaj, w niedzielę zapraszamy parafian i gości na wieczorne spotkanie ze śpiewem w różnych językach, tańcem i modlitwą w Parku Kilońskim o 19:30. Przyjdźmy jak najliczniej, niech to będzie nasz gest solidarności z pielgrzymami;

b.     dzisiaj również koncert ewangelizacyjny o godz. 15:00 przy tzw. muszli obok Teatru Muzycznego.

 2.      Jutro pożegnanie naszych gości, którzy wyruszają do Krakowa. Msza św. z godziny 8:00 zostanie przesunięta na 8:30 z udziałem pielgrzymów.

 3.      Niedzielna Eucharystia przygotowana przez wspólnoty neokatechumenalne sprawowana będzie w sobotę o 19:30 w dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy.

 4.      Spotkanie Apostolatu Maryjnego, czyli Stowarzyszenia Cudownego Medalika odbędzie się we wtorek, 26 lipca o 16:30 w domu parafialnym. 

 5.      Nabożeństwo pokutne ze spowiedzią indywidulaną dla osób wyjeżdzających na spotkanie z papieżem i dla wszystkich chętnych odbędzie w piątek o 19:15 w dolnym kościele. Nabożeństwo przygotują wspólnoty neokatechumenalne.

 6.      W ramach akcji letniej zapraszamy dzieci w wieku szkolnym na wycieczkę w najbliższy wtorek, 26 lipca. Dzieci pojadą  na warsztaty w Muzeum Miasta Gdynia oraz warsztaty w Muzeum Marynarki Wojennej. Zbiórka 9.15. Powrót ok. godz. 13.00. Koszt 10 zł. Dzieci zabierają legitymacje szkolne, coś do picia i przegryzienia. Zapisy w biurze parafialnym, w poniedziałek.

 7.      Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy do akcji Parafialnego Zespołu Caritas: „Tornister pełen uśmiechów”. Kto chciałby wyposażyć tornister dla jednego z dzieci, prosimy o kontakt z biurem parafialnym.

8.      W poniedziałek rozpocznie się remont dwóch sal w domu parafialnym. Bibliotekę i salę nr 4 chcemy przekształcić w jedno pomieszczenie z aneksem kuchennym,  z możliwością przedzielenia drzwiami. Będzie ona miała charakter kawiarni z nowym wystrojem wnętrza. Koszt remontu to około 20 tysięcy złotych. W związku z tym serdecznie polecamy ofiarności wiernych kolektę w przyszłą niedzielę, która przeznaczamy na pokrycie kosztów remontu