1. Dzisiaj podczas Eucharystii dla parafian i pielgrzymów ks. Zbigniew Wądrzyk łamał Słowo o spotkaniu Marii Magdaleny z Jezusem Zmartwychwstałym. Bóg zawsze mówi „tak” dla naszego życia. On nieustannym powtarzaniem: kocham Cie dlatego, że kocham, chce przełamać nasza niewiarę.
Druga część homilii to świadectwo S. Karin (Hiszpanka), misjonarki, która porzuciła studia na medycynie dlatego, że odkryła bezwarunkową miłość Jezusa. Dzisiaj tę Miłość głosi.

2. Od 10:00 odbywały się warsztaty. Młodzi mieli, tak jak w czwartek, wiele możliwości do wyboru. Abp. Garnier był uczestnikiem dwóch warsztatów w DOPS-ie i w Domu Caritas św. O. Pio.

3. „Co ks. biskup myśli o papieżu Franciszku?” Zapytałem dzisiaj arcybiskupa Garnier z Cambrai. Usłyszałem ciekawą odpowiedź: „Jan Paweł II był papieżem nadziei, Benedykt XVI – papieżem wiary, a Franciszek jest papieżem miłości. We Francji nawet niewierzący są zachwyceni Franciszkiem, gdyż wyczuwają, że on jest pasterzem, który chce być blisko ludzi”. Rozmawialiśmy też o adhortacji „Evangelii Gaudium”, która wzywa nas by ciągle „wychodzić” i o Kościele, który uczy się pokory, gdy traci wpływy polityczne i wtedy jest „zmuszony”, by posługiwać się „słabymi” środkami (Słowo, sakramenty, wspólnota)
Obiadowi z gośćmi,  z Francji towarzyszył piękny bukiet kwiatów ustawiony na stole. Brawa ! dla naszej pomysłowej gospodyni