Dzień drugi

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Eucharystią ze Słowem o wierze jako widzeniu cichej, cierpliwej obecności Boga w człowieku. Co to jest ta cicha Boża obecność?
* Filozofia mówi nam, że kiedy się poczynamy, to w naszych duszach jesteśmy naznaczeni pierwszymi zasadami. Owe pierwsze zasady to: Bóg jest jeden, prawdziwy, dobry i piękny. To jak stempel na duszy, dlatego gdy się rodzimy już jesteśmy silnie naznaczeni.
* Mistycy mówią, że to pocałunek Boga względem duszy i człowiek ciągle ów pocałunek w swoim życiu pamięta.
* Henry Nouwen nazywa to pierwszą miłością. Człowiek ma ciągle w pamięci , nawet podświadomie, ową pierwszą miłość i ją wyczuwa. Ta pierwsza miłość Boga jest doskonała.

2. Potem były różnorakie warsztaty: muzyczne, teatralne, o nowej ewangelizacji, sportowe, społeczne w caritasowskim domu Św. O. Pio, w Stowarzyszeniu Świętego Mikołaja, w przedszkolu,w OREW,  w DOPS, w Fundacji Adaptacja oraz na temat katolickiej nauki społecznej z zaproszonym gościem.

3. Obiad w dwóch szkołach nr 10 i 40.
4. Wyjazd do ECS w Gdańsku.
5. A wieczorem „wisienka na torcie” czyli sztuka teatralna „Jan Paweł II z perspektywy francuskiej”. 20 młodych z diecezji Cambrai przygotowało wspaniałą artystyczną refleksję na wpływem pontyfikatu Jana Pawła II na życie zwyczajnych ludzi we Francji.