1. Przed nami Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy parafian do udziału w wydarzeniach, które nas czekają.

 a. Msza święta na rozpoczęcie Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii,  z udziałem młodych z 21 krajów i parafian, w środę o 20:00.

b.  W czwartek Msza święta o 8:30 z konferencją, następnie  od 10:00 warsztaty dla pielgrzymów. Tego dnia zapraszamy dzieci na międzynarodowe zabawy od godz. 10:00 do 12:00 na placu między domami przy ul. Zamenhofa. Grupa francuska przygotowała spektakl teatralny o Janie Pawle II, który wystawią dla wszystkich zainteresowanych w naszym kościele,  w czwartek o 20:00.

c. W piątek Eucharystia z konferencją  o 8:30 i następnie, od 10:00 warsztaty dla pielgrzymów. Międzynarodowe zabawy dla dzieci od 10:00 do 12:00 przy ul. Zamenhofa. W piątek Oratorium o Miłosierdziu Bożym (w 6 językach) połączone z Drogą Krzyżową ulicami miasta o godz. 18.30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, przy ulicy Armii Krajowej, zakończone modlitwą przy Urzędzie Miasta na Placu Piłsudskiego.

d. W sobotę młodzież wyjeżdża na cały dzień do Gdańska. Plan na ten dzień znajdziesz tutaj: http://www.diecezja.gda.pl/nowosci/2822-uroczystosci-centralne-sdm-w-archidiecezji-gdanskiej-23-lipca

e. W niedzielę, 24 lipca zapraszamy gospodarzy, którzy goszczą pielgrzymów i wszystkich parafian ,  na sumę o 10:00, której przewodniczyć będzie arcybiskup Garnier z Francji i w której wezmą udział młodzi goście, którzy nocować będą na terenie naszej parafii.

     Po południu koncert ewangelizacyjny w centrum Gdyni o godz. 15:00 (przy Teatrze Muzycznym),  a następnie wieczorne spotkanie parafian i gości ze śpiewem w różnych językach, tańcem i modlitwą w Parku Kilońskim o 19:30.

2.  W grupie francuskiej będziemy gościć podgrupę tzw. wyjątkowych. Będzie to 11 osób z zespołem Down’a i ich opiekunowie. Poszukujemy dwóch rodzin, które ugościłby ich ,   po sześć osób,  obiadem w przyszłą niedzielę, 24 lipca.

3. W czwartek potrzebujemy 25 ciast na podwieczorek, by przed spektaklem teatralnym młodzież mogła coś zjeść. Większość z nich przyjedzie bezpośrednio z Europejskiego Centrum Solidarności. Ciasta trzeba dostarczyć pod kościół w czwartek ok 18:00. Chętnych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. do zakrystii lub w poniedziałek do biura parafialnego. 

4. Msze św. w czwartek, piątek o 8:00  przesunięte zostaną  na 8:30 i będą sprawowane z udziałem naszych gości. 

5. Adoracja Najśw. Sakramentu odbywać się będzie według normalnego planu, jedynie w czwartek i piątek  adoracja dopiero od godz. 13:30.

6. Adoracja nocna odbędzie się z soboty na niedzielę (z 23 na 24 lipca). Rozpoczęcie w sobotę o 21:30. Serdecznie prosimy o zapisywanie się na listę adoracyjną wyłożoną w dolnym kościele.

7. Niedzielna Eucharystia przygotowana przez wspólnoty neokatechumenalne sprawowana będzie w sobotę o 19:30 w dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy.

8. Warsztaty zatytułowane „Sen dziecka- życie po traumie” skierowane do osób , które doświadczyły nadużyć seksualnych w dzieciństwie,  odbędą się w naszym domu parafialnym w sobotę, 27 sierpnia. Szczegółowe informacje na http://www.swmikolaj.org/aktualnosci/50-aktualnoci/1794-warsztat-psychologiczno-ewangelizacyjny-o-wzrastaniu-z-dowiadczeniem-naduycia-seksualnego.html

9. Biuro parafialne będzie czynne w najbliższym tygodniu według zwyczajnego harmonogramu pracy.

10. Polecamy specjalne wydanie Biuletynu Parafialnego z  planem wydarzeń najbliższego tygodnia  w   naszej parafii.

W minionych  dniach zmarł nasz parafianin: 

śp. Stefan Fedorowicz, l. 75