1. Oktawa uroczystości Bożego Ciała będzie trwać do czwartku włącznie, dlatego zapraszamy na Msze św. o godz. 18:30 po których pójdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem dookoła naszego kościoła.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 8:00 do wieczornej Eucharystii. W sobotę, 4 czerwca, ze względu na dalsze prace remontowe, dolny kościół, będzie zamknięty.

3. Nabożeństwa majowe sprawować będziemy do wtorku włącznie o 20:30.

4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiać będziemy od środy, w dni powszednie po wieczornej Eucharystii, a w niedzielę po Mszy św. o 10:00.

5. Uroczystość ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzić będziemy w najbliższy piątek, 3 czerwca. Msze św. o 7:00, 8:00 i 18:30. Centralne, gdyńskie obchody odbędą się tego dnia w kościele przy ul. Armii Krajowej. Rozpocznie je Msza św. o 18:00, a następnie wyruszy procesja do kościoła ojców jezuitów, na wzgórze św. Stanisława Kostki przy ul. Tatrzańskiej.

6. Niepokalane Serce NMP wspominać będziemy w sobotę. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Godzinki o 7:40 a następnie na Mszę św. o 8:00.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek rano przed każdą Mszą św., a po południu od 16:00 do 18:30. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. w piątek na godz. 17:00.

8. Księża odwiedzą chorych w tym tygodniu w piątek i sobotę.

9. Modlitwa osób zaangażowanych w dzieło Duchowej Adopcji odbędzie się w piątek o 17:45 w dolnym kościele.

10. Spotkanie Żywego Różańca w sobotę o 8:00.

11. W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży poszukujemy wolontariuszy – szczególnie pełnoletnich i znających język francuski – do opieki nad pielgrzymami w naszym dekanacie w dniach 20-25 lipca. Chętne osoby zapraszamy na spotkanie już jutro – 30 maja na godzinę 19. do domu starej plebanii w parafii św. Mikołaja w Chyloni.

Osoby zainteresowane wyjazdem do Krakowa w ramach Światowych Dni Młodzieży zapraszamy do kontaktu z siostrami misjonarkami. Lista osób na wyjazd całotygodniowy jest już zamknięta, dostępne opcje to wyjazd na weekend bądź na samo czuwanie z papieżem Franciszkiem. Siostry służą radą i pomocą w zakupie pakietu, których zakup nie jest możliwy indywidualnie.

12. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów odbędzie się we wtorek o 17:30 w górnym kościele.

13. Wspólnota SNE Magnificat zaprasza na Mszę św. w najbliższy wtorek na 18:30 do dolnego kościoła, a następnie na agapę do sali nr 10 w domu parafialnym.

14. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca o 16:00 na plebani.

15. Organizujemy wyjazd dla młodzieży na Lednicę. Zbiórka w dniu 4 czerwca o godz. 3:00. Koszt przejazdu autokarem 80 zł. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Jana.

16. Już dziś zapraszamy na weekendowe rekolekcje „Życie w Duchu Świętym” prowadzone przez wspólnotę Dzieje II. Odbędą się one w domu parafialnym w dniach 10-12 czerwca. Rozpoczęcie w piątek, 10 czerwca o 19:30, w sali nr 8 w domu parafialnym.

17. Zapraszamy na pierwsze spotkanie grupy wsparcia dla rodziców, którzy wychowują dziecko niepełnosprawne. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 30 maja o 19:00 w budynku Fundacji Adaptacja przy ul. Chylońskiej 217.

18. Zmieniliśmy datę wyjazdu na jednodniową, autokarową pielgrzymkę do Wejherowa, Piaśnicy i Swarzewa na niedzielę, 05 czerwca. Koszt 30 zł Zapisy w biurze parafialnym.

19. Składamy serdeczne podziękowania drogim parafianom za ugoszczenie młodzieży i pomoc w sfinansowaniu ich pobytu w naszej parafii w miniony weekend.

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

+ Henryk Renk, lat 89; + Grzegorz Mytych, lat 55;