1. Dzisiaj wieczorem przyjeżdża do nas wielu młodych ludzi w ramach spotkań salezjańskich grup ewangelizacyjnych „Pustynia Miast”. Czuwanie modlitewne prowadzone przez młodych dzisiaj o 21:00 w kościele;  Jutro konferencja ks. Nikosa Skurasa o 21:00 w kościele;  Ewangelizacja uliczna w sobotę od 11:30;  Koncert w Parku Kilońskim w sobotę od godz. 16:00.  Spotkaniu towarzyszyć będzie wiele innych wydarzeń w naszej dzielnicy, szczegóły na plakacie i stronie internetowej parafii.

2. Oktawa uroczystości Bożego Ciała będzie trwać do przyszłego czwartku, dlatego zapraszamy na Msze św. o godz. 18.30 po których pójdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem dookoła naszego kościoła. W najbliższą niedzielę procesja odbędzie się po Mszy św. o 10.00. Prosimy wszystkich wiernych o czynny udział w procesjach,  w oktawie.

3.  Dzisiaj,  w Boże Ciało,  adoracja po przyjściu procesji,  aż do wieczornej Mszy św. w dolnym kościele. Nocna adoracja z soboty na niedziele rozpocznie się w sobotę o 21:30 w dolnym kościele. Natomiast nabożeństwo majowe w intencji naszych mam, z okazji ich święta,  dzisiaj o 20:30.

4.  Zapraszamy na przepiękny koncert uwielbienia  „Find me in Gdynia”, który odbędzie się po raz pierwszy dziś przy kościele NMP na ul. Świętojańskiej w Gdyni. Rozpoczęcie o 15:00.

5. Tworzy się grupa wsparcia dla rodziców, którzy wychowują dziecko z niepełnosprawnością. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 30 maja o 19:00 w budynku Fundacji Adaptacja przy ul. Chylońskiej 217. Organizatorem grupy wsparcia są rodzice i parafia św. Mikołaja.

6.  Już dziś zapraszamy na weekendowe rekolekcje „Życie w Duchu Świętym” prowadzone przez wspólnotę Dzieje II. Odbędą się one w naszym domu parafialnym w dniach 10-12 czerwca.