1.  Nabożeństwo wielkanocne „Droga Światła” odbędzie się dzisiaj o 17:30 w dolnym kościele.  

2.   Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się jutro, w poniedziałek o 18:00. Szafarzem sakramentu będzie ks. bp Zbigniew Zieliński. Zapraszamy wszystkich parafian na te piękną uroczystość. Kandydatów wraz ze świadkami prosimy o obecność na próbie liturgicznej dzisiaj o 19:30.

3.      Próby dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędą się we wtorek, środę, czwartek i piątek o 17:00 w górnym kościele.

4.      Ks. Zbigniew Lorkowski odwiedzi swoich chorych w sobotę, 30 kwietnia.

5.    Spotkanie Apostolatu Maryjnego, czyli Stowarzyszenie Cudownego Medalika odbędzie się we wtorek o 16:30 w bibliotece domu parafialnego.

6. O. Bertold Dąbkowski, karmelita, wygłosi konferencję na temat modlitwy kontemplacyjnej w najbliższy czwartek, 28 kwietnia. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o 18:30 w górnym kościele, a następnie katecheza w dolnym kościele.

7. Porady prawne będzie można uzyskać w czwartek od 16:30 do 17:30 w biurze parafialnym.

8.   Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka zaprasza na rekolekcje w dniach 10-12 czerwca, które odbędą się w Domu Rekolekcyjnym ojców jezuitów ul. Tatrzańska 35. Więcej informacji i zapisy na stronie: www. stratadziecka.pl.

9.   W ramach akcji Pola Nadziei dzisiaj odbywa się kwesta na pomorskie hospicja.

10. Zachęcamy do podarowania 1% podatku na rzecz naszego Stow. Św. Mikołaja Biskupa. KRS 0000343609. W biurze parafialnym będzie można uzyskać pomoc w wypełnieniu deklaracji podatkowej. 

11. Dzięki otwartości naszych parafian udało się zgromadzić miejsca noclegowe dla wszystkich – 400 pielgrzymów, którzy spędzą w naszym dekanacie Tydzień Diecezjalny przed spotkaniem z papieżem w Krakowie. W związku z tym zapraszamy na dziękczynne czuwanie we wtorek, 26 kwietnia na godz. 19:00 wszystkich gospodarzy, wolontariuszy, osoby wyjeżdżające do Krakowa oraz wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

+ Ewa Szymańska, lat 53; + Genowefa Zawiszewska, lat 94;

+ Marta Szefer, lat 72; + Adam Ziellmann, lat 50.