1.      Nabożeństwo wielkanocne „Droga Światła” odbędzie się w niedzielę, 24 kwietnia o 17:30 w dolnym kościele.  

2.      Spotkanie dla osób przyjmujących w Gdyni pielgrzymów ze światowych dni młodzieży odbędzie się dzisiaj, 17 kwietnia o godz. 17:00 w domu parafialnym.

3.      Gdyńska Szkoły Wiary zaprasza na spotkanie dla wszystkich, którzy pracują z podręcznikami formacyjnymi dzisiaj, 17 kwietnia na 17:00 do biblioteki domu parafialnego.

4.      Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek, 25 kwietnia o 18:00. Nowenna do Ducha Świętego dla kandydatów do Bierzmowania połączona z próbami odbywać się będzie od 18 do 25 kwietnia po Mszy wieczornej w górnym kościele. Spowiedź św. dla kandydatów, ich rodziców i świadków w piątek od 17:00 do 18:30. Próba liturgiczna ze świadkami będzie w przyszłą niedzielę, 24 kwietnia o 19:30. 

5.      Zbiórka dla ministrantów i lektorów przed bierzmowaniem w poniedziałek o 17:45 w górnym kościele. Obecność obowiązkowa. 

6.      Próby w kościele dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17:00.

7.      Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w dolnym kościele od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 8:00 do wieczornej Eucharystii. Wyjątkowo nie będzie adoracji w sobotę w ciągu dnia. Zapraszamy również na kolejną całonocną adorację, która rozpocznie się w sobotę o 21:30.

8.      Wspólnota Trójmiejskie Uwielbienie organizuje ewangelizację Gdyni w Boże Ciało. Jeśli ktoś chciałby się włączyć w to dzieło, to zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę, 20 kwietnia na 20:00 do dolnego kościoła. W planie: konferencja i modlitwa.

9.      Spotkanie Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” odbędzie się w środę, 20 kwietnia po Mszy św. wieczornej w bibliotece domu parafialnego. Zapraszamy na spotkanie kandydatów chętnych do zasilenia szeregów wspólnoty. 

10.  O. Bertold Dąbkowski, karmelita, wygłosi konferencję na temat modlitwy kontemplacyjnej w najbliższy czwartek, 21 kwietnia. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o 18:30 w górnym kościele, a następnie katecheza w dolnym kościele.

11.  Porady prawne będzie można uzyskać w czwartek od 16:30 do 17:30 w biurze parafialnym.

12.  Kurs Nowe Życie odbędzie się w naszej parafii w dniach 22-24 kwietnia. Zapisy w biurze parafialnym.

13.  Msza św. z modlitwą o dobrego męża i dobrą żonę będzie sprawowana w przyszłą niedzielę, 24 kwietnia o 18:30. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie w domu parafialnym, podczas którego konferencję zatytułowaną „Od samotności do osamotnienia” wygłosi ks. Jacek Socha.

14.  Przypominamy, że przyjmujemy zapisy na dwie pielgrzymki parafialne: ks. Tadeusz organizuje wyjazd do Łagiewnik i Częstochowy w terminie 29.04 – 01.05. koszt: 300 zł w cenie 2 noclegi i 4 posiłki. Natomiast ks. Zbigniew Lorkowski organizuje wyjazd na Węgry i Słowacje w terminie 9 – 14.07. Koszt 900 zł.

15.  Zachęcamy do podarowania 1% podatku na rzecz naszego Stow. Św. Mikołaja Biskupa. KRS 0000343609. W biurze parafialnym będzie można uzyskać pomoc w wypełnieniu deklaracji podatkowej. 

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

+ Janina Krause, lat 84; + Jerzy Rogowski, lat 62; + Andrzej Gruza, lat 59.