1. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci ze szkoły podstawowej będzie sprawowana we wtorek, 1 września o godz. 8.00. Zapraszamy nauczycieli, rodziców i uczniów.

2. Młodzież z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy w niedzielę, 6 września na Mszę św. o godz. 10:30 do dolnego kościoła. Będzie to Eucharystia na rozpoczęcie roku szkolnego dla gimnazjalistów i młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

3. Dzieci chodzące do przedszkoli zapraszamy wraz z wychowawcami na Mszę św. w najbliższy piątek o godz. 10:00 do górnego kościoła.

4. Spotkanie dla pielgrzymów wyjeżdżających na wrześniową pielgrzymkę do Włoch odbędzie się dzisiaj o 14.00 w domu parafialnym.

5. Dzisiaj rozpoczyna się peregrynacja figury „Totus Tuus” w domach przy ul Chylońskiej 80 i Lubawskiej 12.

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy dni eucharystyczne:

a. W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji księży, kleryków, osób konsekrowanych i o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

b. Okazja do spowiedzi św. w piątek od 16.00 do 18.30. Między 16 a 17 zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Msza św. z okazji pierwszego piątku z udziałem dzieci o godz. 17.00.

7. Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w nastepujacym porządku: ks. Zbigniew Wadrzyk i ks. Zbigniew Lorkowski w najbliższy sobotę, ks. Tadeusz w najbliższy piątek, a Ks. Jan w drugą sobotę września, tzn. 12 września.

8.Organizujemy koncert chrześcijański z zespołem TGD w dniu 4 października. Zwracamy się prośbą o wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia. Wszystkich chętnych sponsorów prosimy o kontakt z ks. Janem.

9. Odpowiedzialnym za przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii Św. w nowym roku szkolnym będzie ks. Zbigniew Lorkowski. Jednym z elementów przygotowania do Pierwszej Komunii św. jest uczestnictwo w Eucharystii w niedzielę o 11:30.

10. Ks. Jan zaprasza młodzież na spotkanie grupy Pustynia Miast w poniedziałek, po wieczornej Mszy św.

11. Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji „Magnificat” zaprasza na Eucharystię rozpoczynającą rok formacyjny we wtorek, 1 września na 19.15 do dolnego kościoła.

12. Spotkanie kandydatów na ministrantów i ministrantów w piątek po Mszy św. o 17:00 w górnym kościele. Zapraszamy chłopców od 7 roku życia, którzy chcieli by pełnić posługę przy ołtarzu Pańskim. Duszpasterzem ministrantów i kandydatów na ministrantów jak również ministrantów seniorów będzie ks. Zbigniew Lorkowski.

13. Liturgia Pokutna ze spowiedzią św., przygotowana przez wspólnoty neokatechumenalne, odbędzie się w piątek, 4 września o 19.15 w dolnym kościele.

14. Spotkanie dla członków Żywego Różańca w sobotę o 8.00.

15. Pierwsze po wakacjach spotkanie scholi dziecięcej odbędzie się dopiero w niedzielę, 20 września w domu parafialnym o godz. 10:00. Scholę będzie prowadziła pani Weronika Napierała. Zapraszamy dzieci, dziewczynki i chłopców, od 5 – roku ż

16. Parafialną Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie w niedzielę, 13 września o godz. 16.00 na plebanię.

17. Autokarowa pielgrzymka do Swarzewa na uroczystości odpustowe dla seniorów i ludzi chorych odbędzie się we wtorek, 8 września o 8.00. Zapisy w biurze parafialnym. Koszt wyjazdu 20 zł.

18. Organizujemy, w ramach naszego jubileuszu stulecia parafii, wyjazd autokarem na pielgrzymkę do siostrzanego kościoła św. Mikołaja w Gdańsku. Będzie okazja, by wraz z przewodnikiem zwiedzić również: Katedrę Oliwską, Bazylikę Mariacką oraz kościół pw. Św. Brygidy, a także inne zabytki Gdańska. Wyjazd w sobotę, 12 września o godz. 8.00. Koszt pielgrzymki 25 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

19. Prawnik będzie udzielał porad w najbliższy czwartek od 16:30 do 17:30 w biurze parafialnym.

20. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Gdyni do Swarzewa, która wyruszy w sobotę, 5 września br. z kościoła pw. Ducha Świętego w Gdyni-Obłużu. Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. o godz. 6.00. Dojście do Swarzewa ok. godz. 16.30.

21. Wspólnota „Dzieje II” zaprasza wszystkich chętnych na szkolenie-kurs na temat : jak głosić dzisiaj Ewangelię?  Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 15 września o 19:00 w bibliotece domu parafialnego.

22. Zapraszamy dzieci do uczestnictwa w spotkaniach Wspólnoty Dziecięcej. Spotkania odbywac się będą w soboty o godz. 11:00 w domu parafilnym. Pierwsze, powakacyjne spotkanie odbędzie się 5 września.

Polećmy Bogu zmarłych parafian:

   Henryk Zarębski (l. 86), Janina Arendarska (l. 79), Jacek Denkiewicz (l. 47) i Ewa Kopeć (l. 56)