1. Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej obchodzić będziemy w środę, 26 sierpnia. Msze św. tego dnia sprawować będziemy o 7.00, 8.00 i 18.30.

2. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci ze szkoły podstawowej będzie sprawowana we wtorek, 1 września o godz. 8.00.

3. Natomiast dzieci z klas zerowych i pierwszych zapraszamy z rodzicami na Msze św. w niedzielę, 30 sierpnia na 11:30 podczas której będziemy się modlić za najmłodszych uczniów i poświecimy ich tornistry i przybory szkolne.

4. Młodzież z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy w niedzielę, 7 września na Mszę św. o godz. 10:30 do dolnego kościoła. Będzie to Eucharystia na rozpoczęcie roku szkolnego dla gimnazjalistów i młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

5. Spotkanie dla pielgrzymów wyjeżdżających na wrześniową pielgrzymkę do Włoch odbędzie się w niedzielę, 30 sierpnia o 14.00 w domu parafialnym.

6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego, czyli Stow. Cudownego Medalika odbędzie się we wtorek o 16:30 w bibliotece domu parafialnego.

7. Zapraszamy na kolejną nocną adorację z soboty na niedzielę z 29 na 30 sierpnia. Lista na tę adorację będzie wyłożona w przedsionku dolnego kościoła. Rozpoczęcie w sobotę o 21:30.

8. Kwesta na wsparcie działań duszpasterskich ks. Ignacego Koszałki odbędzie się dzisiaj bezpośrednio po Mszy św.

9. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na Gdańskie Seminarium Duchowne i Kolegium Teologiczne w Gdyni. Serdecznie prosimy o wsparcie tych dwóch ważnych uczelni w naszej diecezji.

10. Ukazał się nowy numer czasopisma parafialnego „Mikołaj”, tym razem poświęciliśmy go tematowi pokory. Zachęcamy do kupna i lektury.

11. Ze względu na czas urlopów biuro parafialne do 30 sierpnia będzie czynne w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek tylko w godzinach od 10 do 11. Sprawy związane z cmentarzem parafialnym, prosimy załatwiać we wrześniu.

12. Mieszkańców domów przy ul Chylońskiej 80 i Lubawskiej 12 zapraszamy na Mszę św. w niedzielę, 30 sierpnia o godz. 10.00,  na zakończenie której zostanie im wręczona figura „Totus Tuus”, która rozpocznie peregrynacje po ich domach.

13. Koncert zespołu chrzescijańskiego Fisheclectic odbędzie się w sobote, 29 sierpnia o godz. 19.00 w Gdańsku, przy kościele Chrystusa Króla. Wstęp jest wolny. Zespół wystąpi po raz pierwszy w Trójmieście a w organizację koncertu zaagażowana jest wspólnota „Chrystus Powróci”.

Polećmy Bogu zmarłych parafian:

   Jadwigę Zysk (l. 57), Artura Charazińskiego (l. 55), Stefana Kuder (l. 84), Eugenię Urmańską (l. 67).

Módlmy się też za rodziców przeżywających ból po starcie córki Mai Potulskiej i syna Antoniego Capała. Zdrowaś Maryjo….