1. Młodzież z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy w niedzielę na Mszę św. o godz. 10:30 do dolnego kościoła.

 2. Pierwsze po wakacjach spotkanie scholi dziecięcej odbędzie się w niedzielę, 20 września w domu parafialnym o godz. 10:00. Scholę będzie prowadziła pani Weronika Napierała. Zapraszamy dzieci, dziewczynki i chłopców, od 5 roku życia.

 3. Parafialną Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie w niedzielę, 13 września o godz. 16.00 na plebanię.

4. Wspólnota „Dzieje II” zaprasza wszystkich chętnych na szkolenie-kurs na temat: jak głosić dzisiaj Ewangelię? Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 15 września o 19:00 w bibliotece domu parafialnego.

 5. Pierwsze powakacyjne spotkanie Klubu Seniora w środę o godz. 9.00 w bibliotece parafialnej.

 6. Wszystkich seniorów zapraszamy na warsztaty ćwiczące pamięć. Odbędą się cztery spotkania po 1,5 godziny. Koszt 20 zł. Zapisy w środę na spotkaniu klubu seniora.

 7. Zapraszamy na kolejną całonocną adorację z 12 na 13 września, która rozpocznie się o 21:30 w sobotę.

 8. Wspólnota SNE Magnificat zaprasza na adorację w najbliższy wtorek o 19:15 do dolnego kościoła.

 9. Spotkanie dla grupy Czcicieli Miłosierdzia Bożego w czwartek, 10 września o 15.30 w bibliotece.

10. Zapraszamy dzieci do uczestnictwa w spotkaniach Wspólnoty Dziecięcej. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 11:00 w domu parafialnym.

11. Organizujemy, w ramach naszego jubileuszu stulecia parafii, wyjazd autokarem na pielgrzymkę do siostrzanego kościoła św. Mikołaja w Gdańsku. Będzie okazja, by wraz z przewodnikiem zwiedzić również: Katedrę Oliwską, Bazylikę Mariacką oraz kościół pw. Św. Brygidy, a także inne zabytki Gdańska. Wyjazd w sobotę, 12 września o godz. 8.00. Koszt pielgrzymki 25 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

12. Zachęcamy do udziału w jubileuszowej pielgrzymce autokarowej do Włoch i grobu św. Mikołaja w Barii w dniach 19-29 września. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

13.  W przyszłą niedzielę odbędzie się kolekta remontowo-inwestycyjna. W biuletynie podajemy szczegółowe informacje odnośnie ostatnich prac inwestycyjnych.

14.  Dzisiaj po Mszy św. kwesta na posiłki dla dzieci ze świetlicy i na działalność Parafialnego Zespołu Caritas.

15. Organizujemy koncert chrześcijański z zespołem TGD w dniu 4 października. Zwracamy się prośbą o wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia. Wszystkich chętnych sponsorów prosimy o kontakt z ks. Janem.

16. Pragniemy poinformować, iż nie otrzymaliśmy dotacji na projekt Klubu Młodzieżowego. W związku z tym prosimy o modlitwę, byśmy mogli znaleźć źródło finansowania zajęć dla młodzieży naszej parafii. Sytuacja stała się trudna zwłaszcza w kontekście pięknych owoców pracy Klubu w ubiegłym roku szkolnym. Był to jedyny Klub, który działał przy parafii w Gdyni, skupiał sporą grupę młodych ludzi, z którymi bardzo dobrze pracowało dwoje wychowawców.

17. Biuletyn Parafialny można dzisiaj otrzymać przy wyjściu z kościoła.

 

Polećmy Bogu zmarłych parafian:

śp. Ewa Trella, lat 83

śp. Eugeniusz Lisewski, lat 73

śp. Władysława Andryjaniak, lat 88