1. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach Świętych. Poprowadzi je o. Tomasz Nowak. Plan rekolekcji umieszczony jest w biuletynie i na stronie internetowej naszej parafii.

2. Roraty rozpoczniemy od czwartku, 7 grudnia, po zakończeniu rekolekcji. Sprawować je będziemy od poniedziałku do soboty o 6:45, a dzieci w tym roku zapraszamy na Roraty we wtorki i piątki o 17:00. W piątki po Roratach tradycyjne kakao w domu parafialnym.

3. Świece Caritas na stół wigilijny można nabyć dzisiaj po każdej Mszy świętej w przedsionku kościoła.

4. Pierwsza niedziela Adwentu, 3 grudnia będzie w naszej parafii dniem Stowarzyszenia Świętego Mikołaja, stąd po Mszach Świętej wolontariusze będą sprzedawali piękne, własnoręcznie wykonane ozdoby na choinkę i stół wigilijny, a po Mszy o 11:30 zapraszamy do kawiarenki na herbatę i kawę, i opowieść oraz rozmowę o naszym „mikołajowym” Stowarzyszeniu.

5. Adoracja w dolnym kościele w najbliższą sobotę, 2 grudnia trwać będzie do godz. 15:30.

6. Apostolat Maryjny zaprasza na Mszę Świętą w rocznicę objawień Matki Niepokalanej św. Katarzynie Laboure w poniedziałek, 27 listopada na godz. 8:00. Po Mszy Świętej będzie można otrzymać Cudowny Medalik.

7. Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Seniora w środę, 29 listopada o 9:00. Spotkanie poprowadzi ks. Jacek Socha na temat „Janusz Korczak – wychowawca, lekarz, radiowiec, myśliciel, autor”.

8. Zgłoszenia na Kolędę, którą rozpoczniemy po Świętach, można wrzucać, do 12 grudnia, do koszyków na stolikach z Biuletynem lub można się zgłosić poprzez formularz na stronie internetowej.

9. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci, które spotykają się na zajęciach w domu parafialnym, prosimy o wypełnienie deklaracji bezpieczeństwa przez każdą osobę pełnoletnią korzystającą z naszego domu. Formularze są wyłożone na parapecie, na parterze. Wypełnione prosimy o wkładanie do skrzynki na listy przy wejściu do plebanii.

10. Diecezjalne duszpasterstwo kobiet Debora zaprasza na spotkanie z O. Tomaszem Nowakiem w domu parafialnym w sobotę, 2 grudnia od 15:00 do 18:00. Szczegóły na stronie: Duszpasterstwo Kobiet AG lub Facebook duszpasterstwa kobiet.

11. Ks. Zbigniew Lorkowski organizuje pielgrzymkę do Zakopanego w dniach od 3 do 9 lutego. W planie wyjazdu między innymi spotkanie z siostrami Urszulankami na Jaszczurówce oraz zwiedzanie zamku w Wiśliczu. Koszt 1000 zł, zapisy pod numerem telefonu: 504 37 36 77

12. Siostry betlejemitki z Grabowca zapraszają na coroczną wystawę i sprzedaż rzemiosła. Poza woskowymi świecami i monastycznymi dewocjonaliami, będzie można nabyć świąteczne wypieki oraz miody z klasztornej pasieki. Przez cały dzień trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele. Zapraszamy w sobotę, 2 grudnia między 9:30 a 17:00.

W minionych dniach zmarły:

Janina Gotowicka, lat 75;

Irena Gizella, lat 77;

Wanda Redlińska, lat 76.