1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy od poniedziałku do soboty na zakończenie adoracji o 18:10 w dolnym kościele, a w niedzielę wraz z Koronką o 9:30.
2. Dzieci, które przystąpiły w minioną sobotę do Pierwszej Komunii zapraszamy na Eucharystie w Białym Tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę o 17:30, a w czwartek o 10:00 w Parku Kilońskim.
3. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało) świętować będziemy w najbliższy czwartek, 16 czerwca. Msze święte w tym dniu o: 8:00, 10:00 w Parku Kilońskim, następnie o 13:00 i 18:30.

4. Procesja rozpocznie się po Mszy świętej w Parku Kilońskim, a następnie przez ulicę Wiejską przejdzie na ul. Wejherowską, Starogardzką, Chylońską i poprzez ul. Św. Mikołaja wróci do kościoła. Ołtarze, oprócz tego w Parku Kilońskim, będą usytuowane na ul. Wejherowskiej – przygotowuje Żywy Różaniec, Czciciele Miłosierdzia, Semper Fidelis i Apostolat Maryjny, oraz Chylońskiej – przygotowuje Szkoła Ewangelizacji Magnificat, a drugi – neokatechumenat. Wiernych prosimy o udekorowanie domów i ulic.
5. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej Komunii Świętej i dzieci „rocznicowe” zapraszamy do udziału w procesji w swoich pierwszokomunijnych strojach.
6. Zapraszamy dziewczynki w wieku przedszkolnym oraz z klas I, II, III i IV, V do wzięcia udziału w sypaniu kwiatków w czasie procesji Bożego Ciała i podczas oktawy. Próba we wtorek o godz. 18:15 przed kościołem. Prosimy o przynoszenie do zakrystii i biura kwiatów do sypania.
7. Dziewczęta chętne do niesienia feretronu Matki Bożej podczas procesji Bożego Ciała prosimy o zgłaszanie się do poniedziałku do ks. Grzegorza.
8. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klas czwartych odbędzie się w niedzielę, 19 czerwca o 11:30. Spowiedź dla tych dzieci w sobotę o 18:00.
9. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej od 8:40 do 18:10, a w Boże Ciało adoracja rozpocznie się po procesji i potrwa aż do wieczornej Mszy świętej w dolnym kościele.
10. Zapraszamy na festyn charytatywny „Dla Gosi” dzisiaj, 12 czerwca w godz. 11:00 – 14:00 przy naszym kościele. Zaplanowano warsztaty artystyczne, taneczne i muzyczne gry i zabawy sportowe, słodki poczęstunek, watę cukrową i popcorn. Główna atrakcją festynu będzie Wielka Loteria Fantowa, z której dochód przeznaczony zostanie na leczenie dziewczynki. Natomiast od godz. 14:00 w Parku Kilońskim odbędzie się międzypokoleniowy festyn z koncertami muzycznymi organizowany przez Radę Dzielnicy.
11. Msza Święta w intencji o uproszenie zdrowia duszy i ciała będzie sprawowana w przyszłą niedzielę, 19 czerwca o 18:30. Zapraszamy chorych i cierpiących.
12. Przeżywających kryzys małżeński zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar w poniedziałek, 13 czerwca. W planie Msza święta o 18:30, a następnie spotkanie w starej plebanii.
13. Mężczyzn z męskiej róży różańcowej i grupy „Semper Fidelis” zapraszamy na spotkanie w poniedziałek, 13 czerwca o 19:15 w sali nr 10.
14. Spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego odbędzie się we wtorek, 14 czerwca o 15:30 w domu parafialnym, sala nr 8. Zapraszamy nowe osoby.
15. Klub Seniora zaprasza seniorki i seniorów na spotkanie w środę o 9:00 do domu parafialnego, sala nr 5.
16. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek i wtorek według stałego porządku i dodatkowo w środę od 9:30 do 12:30. W czwartek, piątek i sobotę biuro będzie nieczynne.

17. Zapraszamy na spotkanie podsumowujące Synod o synodalności, który odbywa się w naszej archidiecezji. Spotkanie presynodalne odbędzie się we wtorek, 14 czerwca o godzinie 19.00 w auli Jana Pawła II w Gdańsku-Oliwie.
18. Ks. Zbigniew Lorkowski organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Kościerzynie. W planie zwiedzanie również Skansenu we Wdzydzach Kiszewskich. Termin wyjazdu 16 lipca, a koszt 50 zł. Zapisy po numerem telefonu 504 37 36 77.
19. Bóg zapłać za ofiary składane na dzisiejsza tace remontowo – inwestycyjną.

W minionych dniach zmarli:
Gertruda Wicek, lat 76; Lucjan Wasiński, lat 55