Drodzy Parafianie i Przyjaciele gdyńskiego „Mikołaja”
 
Kwestia pomocy uchodźcom z Ukrainy wydaje się, że będzie sprawą długofalową. Na razie takie instytucje jak Caritas Archidiecezji Gdańskiej i miasto Gdynia przygotowały miejsca dla pierwszej fali uchodźców. Wiemy już o dwóch rodzinach z naszej parafii, które przyjęły osoby z Ukrainy. Zbieramy fundusze, by wesprzeć działania Caritas naszej diecezji i rodzin, które goszczą uchodźców (dla jednej z nich kupujemy właśnie łóżko). Przygotowujemy się jednak na to, co będzie. Będę informować o potrzebach i działaniach. Bądźmy razem.
 
                                                                                                           ks. Jacek Socha (proboszcz)
 
PS. Poniżej podaję informacje od Caritas Archidiecezji Gdanskiej:
 
Caritas Archidiecezji Gdańskiej utworzyła „centrum kryzysowe dla uchodźców”. Informacje o formach pomocy dla potrzebujących i dla tych, którzy pragną pomóc pod nr tel. 533-327-348 lub w centrali w Sopo- cie, ul. Niepodległości 778.
Miejsca zbiórek żywności długoterminowej, środków czystości, środków higieny osobistej: a. Rumia ul. Gierosa 8a (Pon-Pt 8-16)
b. Gdynia ul. Jęczmienna 8 (całodobowo)
c. Gdańsk ul. Fromborska 24 (całodobowo)
d. Sopot ul. Niepodległości 778 (Pon-Pt 8-16)
e. Pruszcz Gdański ul. Orzeszkowej 5 (Parafia bł. Kozala Pon-Pt 16-19)
 
Caritas Archidiecezji Gdańskiej prowadzi także bazę danych osób, które mają możliwość przyjęcia uchodź- ców z terenu Ukrainy. Zgłoszenia pod nr tel. 533-327-348