1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne 

a. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:30;

b. Droga Krzyżowa w piątek:

– Dla wszystkich wiernych o 8:30 lub 17:45

– Dla dzieci o 17:00. W najbliższy piątek wraz z obrzędem Komunii świętej ze względu na przypadający pierwszy piątek miesiąca.

2.  Katechezy Zwiastowania rozpoczną się jutro, w czwartek o 19:15 w dolnym kościele. Następnie odbywać się będą przez kolejne tygodnie w poniedziałki i czwartki o 19:15 w dolnym kościele.

3.  Spotkanie dla członków Żywego Różańca z okazji pierwszej soboty odbędzie się 5 marca o 8:00.

4. Z okazji pierwszego piątku miesiąca zapraszamy do spowiedzi od 7:30 do 8:15, od 16:30 do 17:15 i od 18:00 do 18:45. Msze święte w pierwszy piątek sprawować będziemy o 8:00 i 18:30.

5. Zachęcamy do wzięcia ze sobą skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Będzie ją można zwrócić w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów. W tym roku zbieramy na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dla dzieci i młodzieży z naszego Stowarzyszenia św. Mikołaja oraz młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w ramach projektu Postcresima.

6. Kwesta na pomoc dla uchodźców ukraińskich odbywa się dzisiaj po każdej Mszy świętej.

7. Sprawa pomocy uchodźcom z Ukrainy wydaje się, że będzie kwestią długofalową. Na razie takie instytucje jak Caritas Archidiecezji Gdańskiej i miasto Gdynia przygotowały miejsca dla pierwszej fali uchodźców. Wiemy już o dwóch rodzinach z naszej parafii, które przyjęły osoby z Ukrainy. Zbieramy fundusze, by wesprzeć działania Caritas naszej diecezji i rodzin, które goszczą uchodźców. Przygotowujemy się jednak na to, co będzie. Będziemy informować o potrzebach i działaniach.