1. Dzisiaj drugi etap wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Z tyłu kościoła można wrzucać do skrzynki kartkę z imieniem i nazwiskiem osoby spośród listy zaproponowanych kandydatów. Lista jest wyłożona na stoliku, podana w Biuletynie i na stronie internetowej parafii. Możliwość głosowania będzie do czwartku włącznie. W przyszłą niedzielę, 24 października będzie ogłoszenie wyników i listy osób, które zdobyły najwięcej głosów.
2. Papież Franciszek rozpoczął synod na temat drogi synodalnej. Zachęcamy do zapoznania się Vademecum Synodu o synodalności /www.ekai.pl/dokumenty/vademecum-synodu-o-synodalnosci/ i do uczestnictwa w diecezjalnej inauguracji w katedrze oliwskiej w sobotę, 23 października o 18:00.

3. Nabożeństwa różańcowe sprawujemy w październiku codziennie o 17:45, a dzieci zapraszamy w piątki na 17:00.
4. Młodzież zapraszamy na Mszę świętą w niedzielę o 17:00 w dolnym kościele.
5. Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie, które odbędzie się w niedzielę, 24 października o godz. 19:30 w górnym kościele.
6. Intencje mszalne na rok 2022 można zamawiać w biurze parafialnym od poniedziałku w godzinach urzędowania.
7. Kartki na wypominki można wziąć dzisiaj z kościoła i wypełnione można składać w biurze parafialnym.
8. Szkoła Ewangelizacji Magnificat zaprasza na modlitwę uwielbienia we wtorek, 19 października o 19:30 w górnym kościele.
9. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w środę o 9:00 w sali nr 5 domu parafialnego.
10. Spotkanie dla mężczyzn z Kościelnej Służby Semper Fidelis odbędzie się w środę, 20 października po wieczornej Eucharystii w domu parafialnym. Zapraszamy również nowe osoby.
11. Zapraszamy na pielgrzymkę na Europejskie Spotkanie Młodych w Turynie w dniach 27 grudnia- 2 stycznia, które organizuje wspólnota Braci z Taize. Wyjazd jest dla osób w wieku 18-35 lat. Do zgłoszenia się wymagany jest paszport covidowy. Wstępny koszt wyjazdu (zależnie od wielkości grupy) wynosi 470 zł. plus 65 euro. Spotkanie przygotowujące odbędzie się w przyszłą sobotę, 23 października o godz. 19:30 w sali nr 5 w domu parafialnym. Zgłoszenia i informacje u ks. Grzegorza do 7 listopada.
12. 26 września odbyło się liczenie wiernych w kościołach całej Polski. W naszej parafii uczestniczyło 1445 osób. Przed pandemią deklarowało się jako katolicy związani z naszą parafią, poprzez przyjęcie kolędy, 7108 osób, natomiast zameldowanych na terenie parafii jest 10851. Podczas liczenia wiernych 2019 roku w naszym kościele było 2141 osób.

W minionych dniach zmarli:
Teresa Cecot, lat 74; Emilia Kość, lat 97; Ewa Czuba-Sierosławska, lat 77;