1. W niedzielę, 3 stycznia odbyło się spotkanie kolędowe, które poprowadzili muzykujący parafianie wraz z przyjaciółmi. Bardzo dziękujemy wszystkim artystom za przygotowanie tego pięknego wydarzenia. Niewielka grupa szczęściarzy przeżyła koncert na żywo, a ponad dwa i pół tysiąca osób obejrzało nasze kolędowanie w internecie. Zachęcamy do skorzystania z możliwości odtworzenia koncertu z naszego kanału Głos Mikołaja na YouTube. Prosimy też o subskrypcje kanału Głos Mikołaja.

2. Zapraszamy młodzież i dorosłych za tydzień, 17 stycznia na Mszę Świętą o 17:00 w dolnym kościele.

3. Msza święta w intencji uproszenia zdrowia duszy i ciała będzie sprawowana w przyszłą niedzielę, 17 stycznia o 18:30.
4. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu odbędzie się od poniedziałku do soboty w dolnym kościele.
5. Wszystkich przeżywających kryzysy w małżeństwie zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar” w poniedziałek, 11 stycznia. W planie: Msza święta o 18:30 w kościele, a następnie około 20:30 dalsza część spotkania online.
6. Rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej już dzisiaj zapraszamy na trzy spotkania: 12 lutego, 12 marca i 16 kwietnia o 19:15 w kościele. Spotkania potrwają około 50 minut.
7. Zdjęcie miary na albę pierwszokomunijną odbywa się w zakładzie krawieckim, przy ul. Chylońskiej 67 (obok urzędu pocztowego) w okresie ferii zimowych, do 15 stycznia. Zaliczka 50 zł.
8. Diakonia Medialna św. Mikołaja zachęca osoby niedosłyszące do skorzystania z możliwości odbioru dźwięku na częstotliwości radiowej UKF-FM 98,0MHz. Aby skorzystać z tego udogodnienia, wystarczy telefon z możliwością odbioru stacji radiowych i słuchawki. Sygnał dostępny jest tylko w budynku górnego kościoła. Transmisje realizujemy podczas Mszy świętych niedzielnych o godzinie 10:00, 11:30 oraz innych wydarzeń, udostępnianych przez kanał YouTube „Głos Mikołaja”.
9. Zapraszamy na „rewizytę kolędową” według planu podanego w biuletynie. List ks. Proboszcza na tegoroczną kolędę wyjaśnia szczegóły i można go wziąć w wersji papierowej z kościoła lub przeczytać na stronie internetowej parafii.
10. Przy okazji dzisiejszej tacy przeznaczonej na cele remontowe chcielibyśmy serdecznie podziękować za wszelkie wspieranie funduszu parafialnego. Dzięki wielkiej trosce parafian możemy normalnie funkcjonować, opłacać wszelkie należności, a nawet możemy dokonywać małych remontów.

W minionych dniach zmarli:
+ Irena Orzechowska-Gawryś, lat 88; + Zofia Czubek, lat 84;
+ Anna Olszewska, lat 84; + Irena Mateja, lat 84;
+ Jerzy Semmerling, lat 65.