1. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego obchodzić będziemy w poniedziałek, 14 września. A wspomnienie Najświętszej Marii Panny Bolesnej, drugiej patronki naszej parafii, czczonej w pięknej Piecie, świętować będziemy we wtorek, 15 września. W tych dniach Eucharystie o 8:00 i 18:30.
2. Ks. bp Zbigniew Zieliński udzieli sakramentu Bierzmowania w naszej parafii w najbliższy czwartek, 17 września o 18:30. Spowiedź dla kandydatów i świadków w środę o 19:15 w górnym kościele.

3. Młodzież i dorosłych zapraszamy na niedzielną Eucharystię o 17:00 w dolnym kościele.
4. Msza Święta w intencji uproszenia zdrowia duszy i ciała będzie sprawowana w niedzielę, 27 września o godz. 18:30. Serdecznie zapraszamy wszystkich chorych i cierpiących.
5. Od niedzieli, 13 września Głos Mikołaja wznawia transmisję na żywo naszej Sumy parafialnej czyli Mszy świętej o godz. 10:00. Nie jest to jednak zachęta do porzucenia osobistego udziału w niedzielnej Eucharystii. Transmisje proponujemy jedynie tym, którzy z ważnych przyczyn nie mogą przyjść do kościoła, np. osobom chorym lub przebywającym w kwarantannie. Prosimy, powiedzcie o tej możliwości osobom z Waszego otoczenia, które mogą zechcieć z niej skorzystać.
6. Zapraszamy na parafialne wyjście do kina na film „Zieja”. To historia niezwykłej postaci: duszpasterza, powstańca, działacza opozycji w PRL, a przed wszystkim kogoś, kto postanowił żyć Ewangelią na serio. Film będzie prezentowany w środę, 16 września o 10:30 w kinie „Helios” w gdyńskiej Rivierze. Zapisy w biurze parafialnym do poniedziałku do 12:30. Cena biletu 13 zł, natomiast dla osób od 55 roku życia wzwyż tylko 5 zł (dofinansowanie z projektu Klubu Seniora). Spotykamy się przy kasach o 10:20.
7. Ks. Adam z kręgiem Domowego Kościoła zaprasza zainteresowanych małżonków na spotkanie we wtorek, 15 września po Mszy Świętej wieczornej przy plebani. Bliższe informacje: marcinw15@op.pl lub 784-240-264.
8. Zapraszamy rodziców uczestniczących w Mszach św. niedzielnych z udziałem dzieci do zaangażowania się w krąg duszpasterski rodziców i do wspólnego animowania Mszy Świętej o godz. 11:30. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę, 20 września po Mszy o godz. 11:30.
9. Młodzież i studentów zapraszamy na spotkania wspólnoty Ruchu Lednickiego w soboty o godz. 19:30 w starej plebanii.
10. Serdecznie zapraszamy do przyjmowania Komunii Świętej na rękę, natomiast jeśli ktoś chciałby przyjąć do ust, to prosimy taką osobę o przyjście na samym końcu procesji. Przypominamy, że kiedy ksiądz lub szafarz udziela nam Komunii, to nie chwytamy Hostii, tylko pozwalamy by nam ją położono na dłoń, która staje się tronem dla Pana Jezusa.

11. Koncert Joszko Brody z zespołem odbędzie się dzisiaj o 19:30 w kościele. Zapraszamy.

12. Kwesta na Ziemię Świętą, na wsparcie dla chrześcijan tam mieszkających odbędzie się dzisiaj po każdej Mszy Świętej.

13. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli prace remontowe w naszej parafii poprzez dzisiejszą kolektę remontowo-inwestycyjną.

W minionych dniach zmarli :
Edmund Niemczewski, lat 84; Mieczysław Littwitz, lat 76;   Jan Karpiński, lat 67.