1. Msze święte roratnie sprawujemy w tym tygodniu od poniedziałku do soboty o 6:45. Roraty dla dzieci odbywać się będą jeszcze tylko do piątku włącznie.

2. Na sobotnie roraty o 6:45 zapraszamy młodzież i dorosłych.

3. Jutrznia, czyli poranna modlitwa Kościoła, sprawowana jest od poniedziałku do piątku o 5:30 w domu parafialnym. Zapraszamy wszystkich chętnych.

4. We wtorek przypada 49 rocznica wydarzeń z grudnia 1970 roku. Zapraszamy na modlitwę podczas wieczornej Mszy Świętej w intencji zmarłych, szczególnie będziemy wspominać zabitych naszych parafian.

5. W Wigilię, we wtorek, 24 grudnia będziemy sprawować Msze Święte w następującym porządku: 6:45 i 8:00 (Liturgie adwentowe), a wieczorem: Msza Święta wigilijna o 16:00 z udziałem dzieci i z kolędowaniem na różnych instrumnetach. W nocy zaś zapraszamy na tradycyjne Msze Pasterskie o 22:00 i 24:00.

6. Szczególną okazją do spowiedzi przedświątecznej będzie nabożeństwo pokutne ze spowiedzią świętą w poniedziałek, 23 grudnia o 19:30 w górnym kościele. To nabożeństwo pozwoli nam głębiej przeżyć Sakrament Pokuty.

7. Już dzisiaj zapraszamy osoby samotne na wieczerzę wigilijną, 24 grudnia na 18:00 do domu parafialnego. 

8. Kolejne spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar odbędzie się w poniedziałek, 16 grudnia o 18:30 – Eucharystia, a następnie druga część spotkania o 19:15 w piwnicy starej plebanii.

9. Spotkanie opłatkowe Apostolatu Maryjnego odbędzie się we wtorek, 17 grudnia o godz. 16:30 w domu parafialnym, w sali nr 8. Serdecznie zapraszamy nowych członków czcicieli Niepokalanej.

10. Wspólnota SNE Magnificat zaprasza na modlitwę uwielbienia we wtorek na 19:15 do dolnego kościoła.

11. Klub Seniora zaprasza na spotkanie opłatkowe w środę o 9:00 do domu parafialnego.

12. Ubogich, samotnych i bezdomnych i tych, którzy chcą z nimi tworzyć wspólnotę, zapraszamy na spotkanie Przymierza Miłosierdzia w niedzielę, 22 grudnia. W planie Msza Święta o 18:30, a następnie spotkanie w piwnicy starej plebanii.

13. Koncert kolęd „Betlejem w Polsce” odbędzie się 17 stycznia w Hali Gdynia Arena. Bilety do nabycia w kancelarii parafialnej.

14. W tym roku zamiast darów rzeczowych dla osób potrzebujących prosimy o jałmużnę pieniężną dla ubogich, którą można wrzucić do skarbonki umieszczonej pod figurą św. Antoniego z tyłu kościoła.

15.Świece wigilijne Caritas można nabyć dzisiaj po Mszy świętej, a opłatek u pana organisty na chórze.

16. Ministranci sprzedają dzisiaj „sianko wigilijne” przed kościołem i w ten sposób kwestują na swój fundusz ministrancki.

17.List księdza proboszcza na tegoroczną wizytę duszpasterską można wziąć ze stolików z tyłu kościoła. Jest on też dostępny w biurze parafialnym i na parafialnej stronie internetowej. Plan „Kolędy” do 22 grudnia umieszczony jest w biuletynie, druga część kolędy rozpocznie się od 27 grudnia.

18. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru czasopisma biblijnego „Galilea”, który poświęcony został tematyce Bożego narodzenia.

W minionych dniach zmarli:

+ Małgorzata Stachowska, lat 74; + Lucyna Puczydłowska, lat 89;

+ Marian Kuligowski, lat 84; + Sławomir Kalinowski, lat 60.