1. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy do czwartku włącznie o 17:45. Natomiast ostatnie spotkanie różańcowe dla dzieci odbędzie się w poniedziałek o 17:00.

2. Modlitwa kanonami z Taizé, w ramach przygotowań na Europejskie Spotkanie Młodych, dzisiaj, o godz. 19:30 do dolnego kościoła.

3. Przeżywających kryzys małżeński zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar w poniedziałek, 28 października. W planie Eucharystia w kościele o 18:30, następnie spotkanie w starej plebanii.

4. Zapraszamy członków Róż Różańcowych Rodziców, modlących się za dzieci, na spotkanie we wtorek, 29 października. W planie Msza Święta o godz. 18:30, a następnie spotkanie w kawiarence w domu parafialnym.

5. Spotkanie modlitewne zatytułowane „Uwielbienie wraz ze Wszystkimi Świętymi i grzesznikami” odbędzie się we wtorek o 19:15 w dolnym kościele. Zaprasza Wspólnota SNE Magnificat.

6. W środę, 30 października spotkanie Klubu Seniora poprowadzi dr Mariusz Kardas, historyk, na temat: Historyczne wspomnienia o tych którzy odeszli, czyli życiorysy budowniczych naszego miasta i portu.

7. Kartki na wypominki można składać dzisiaj po każdej Mszy świętej w biurze parafialnym. Za zmarłych będziemy modlili się w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, tzn. od 2 do 8. Msza św. za zmarłych wymienionych w wypominkach każdego dnia oktawy o 18:30, a w niedzielę o 10:00.

8. Zapraszamy do skorzystania ze Spowiedzi Świętej przed uroczystością Wszystkich Świętych. Będziemy spowiadali w czwartek od 17:30 do 18:30. Spowiedź w piątek przed każdą Mszą Świętą.

9. Uroczystość Wszystkich Świętych świętować będziemy w piątek, 1 listopada. Msze święte tego dnia będą sprawowane o: 8:00, 10:00, 11:30. Nie będziemy sprawować  Eucharystii o 18:30.

10. Uroczystości na cmentarzu parafialnym przy ul. Pelplińskiej rozpoczną się 1 listopada o godz. 14:30 procesją modlitewną, a następnie zostanie odprawiona Msza Święta przy kaplicy cmentarnej. Ofiary zbierane na cmentarzu przeznaczone będą na utrzymanie i porządkowanie cmentarza. Od godz. 10:00 do 14:30 trwać będą modlitwy za zmarłych na cmentarzu. 

11. W piątek, 1 listopada nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele.

12. W Dzień Zaduszny, 2 listopada, zapraszamy na Msze święte o 8:00. Tego też dnia sprawować będziemy Mszę świętą na cmentarzu, przy kaplicy, o godz. 11:00. Natomiast wieczorna Eucharystia w sobotę, 2 listopada o 18:30 będzie sprawowana już z Liturgii niedzielnej.

13. Osoby, które straciły kogoś bliskiego w tym roku, zapraszamy w niedzielę, 3 listopada na Mszę świętą o 10:00. Znakiem naszej modlitwy będą świece z naklejoną kartką zawierającą imię zmarłej osoby. Świece te prosimy o przyniesienie w procesji z darami. Prosimy o takie świece, które łatwo jest postawić na podłodze.

14. Tydzień temu odbyło się w Polsce liczenie wiernych. W naszej parafii we wszystkich Mszach Świętych uczestniczyło 2141 osób. Z parafią związanych jest 7 108 mieszkańców, którzy deklarują przynależność do tej parafii poprzez np. przyjęcie Kolędy. Do tego należy dodać sporą grupę osób, które regularnie uczestniczą w życiu naszej parafii, a mieszkają poza Chylonią. Urząd Miasta podaje, że zameldowanych na terenie naszej parafii jest 11 114 osób.

W minionych dniach zmarli:

+ Jan Deja, lat 76; + January Ruciński, lat 83.