1.     Uroczystość NMP Częstochowskiej obchodzić będziemy w poniedziałek, 26 sierpnia. Msze Świętego tego dnia sprawować będziemy o 8:00 i 18:30.

2.     Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci klas od I do VI i nauczycieli ze szkoły podstawowej zostanie odprawiona w niedzielę, 1 września o 11:30. Natomiast młodzież z klas VII i VIII oraz szkół ponadpodstawowych zapraszamy 1 września na 17:00 do dolnego kościoła.

3.     Weekendowe rekolekcje „Życie w Duchu Świętym” prowadzone przez wspólnotę Dzieje II odbędą się w dniach 30 sierpnia – 1 września. Rozpoczęcie w piątek, 30 sierpnia o 18:30, w Klubie Muzycznym w starej plebanii. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

4.     Biuro Parafialne,  do końca sierpnia,  będzie czynne w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od 9:15 do 10:15.

5.     Piesza Pielgrzymka z Gdyni do Swarzewa z okazji uroczystości odpustowych w Sanktuarium Królowej Polskiego Morza w Swarzewie wyruszy w sobotę, 7 września. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godz. 6.00 w kościele p.w. Ducha Świętego w Gdyni-Obłużu (ul. Zielona) i następnie wyruszy do Swarzewa. Dojście do  Sanktuarium ok. godz. 16.30.

 6.     Autokarowa pielgrzymka do Swarzewa na uroczystości odpustowe dla seniorów i ludzi chorych odbędzie się we wtorek, 10 września. Wyjazd  o godz. 8.15. Zapisy w biurze parafialnym. Koszt wyjazdu 25 zł.

7.     Już dzisiaj informujemy, że 7 października rozpoczną się katechezy neokatechumenalne, a 30 września Kurs Alpha.

8.     Zawiązująca się Wspólnota Przymierze Miłosierdzia zaprasza na spotkanie w najbliższą środę, 28 sierpnia. W planie Msza Święta w kościele o 18:30, a następnie dalsza część spotkania w kaplicy starej plebanii.

9.     Wszystkich, którzy chcieliby się zaangażować w prace diakonii medialnej „Głos Mikołaja” zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej na plebanii. Zapraszamy ludzi, którzy robiąc filmy, zdjęcia i pisząc teksty chcieliby relacjonować, poprzez internet i Biuletyn Parafialny, życie naszej parafii.

10.  Polecamy do lektury nowy Gość Niedzielny oraz nowy numer czasopisma biblijnego Galilea, tym razem poświęcony tematowi Świątyni Jerozolimskiej.

W minionych dniach zmarli:

Jan Darecki, l. 83; Lech Kurzaj, l. 90; Julian Witczak, l. 85; Stefan Neumann, l. 81.