1. Nabożeństwa pasyjne sprawujemy w następującym porządku:

a. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się w piątki:

– dla wszystkich wiernych o 8:30 i 17:45,

– dla dzieci o 17:00,

– dla młodzieży i wszystkich, którzy nie zdążą wcześniej o 19:30 w dolnym kościele.

b. Nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedzielę o 17:00.

2.Zapraszamy na Jutrznię, czyli poranną modlitwę Kościoła, w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) o 5:30 do domu parafialnego (sala nr 10). Modlitwę poprowadzą wspólnoty neokatechumenalne. Zapraszamy wszystkich chętnych.

3. Zapraszamy seniorów na spotkanie zatytułowane „Żydzi w tradycji kulturowej Polski, Pomorza i Gdyni w XX wieku”. Poprowadzi je dr Mariusz Kardas, historyk, w najbliższą środę, 13 marca o 9:00 w domu parafialnym.

4. Mężczyzn zapraszamy na spotkanie Rycerzy Kolumba w czwartek, 14 marca. Msza święta o 18:30 a następnie spotkanie o 19:15 na plebanii.

5. Muzyków amatorów i profesjonalistów zapraszamy na spotkanie Trójmiejskiej Formacji Uwielbienia w piątek, 15 marca o 19:30 w domu parafialnym w sali nr 8.

6. Droga Krzyżowa, organizowana przez mężczyzn z „Semper Fidelis”, brzegiem morza z Oksywia na Babie Doły wyruszy spod pętli autobusu 152 na ul. Dickmana w sobotę, 16 marca o 13:00. Na zakończenie zostanie odprawiona Eucharystia.

7. Msza Święta z modlitwą w intencji o uproszenie zdrowia duszy i ciała będzie sprawowana w przyszłą niedzielę, 17 marca o 18:30.

8. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w przyszły weekend w dolnym kościele. Rozpoczęcie w sobotę o 21:30, zakończenie w niedzielę o 7:45. Serdecznie prosimy o wpisywanie się na listę adoracyjną wyłożoną w przedsionku dolnego kościoła.

9. Skarbonki na jałmużnę wielkopostną można zabrać dzisiaj przy wyjściu z kościoła. Jałmużna będzie przeznaczona na opłacenie wyjazdu dzieci z ubogich rodzin naszej parafii na wakacje letnie. Skarbonki prosimy o przyniesienie w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów.

10. Zachęcamy do podarowania 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenie Św. Mikołaja Biskupa. Tym, którzy będą to chcieli uczynić służymy pomocą w wypełnianiu deklaracji PIT w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

11. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na kolektę, które przeznaczamy na remont zaplecza dolnego kościoła.

12.  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Morskiej 192 zaprasza rodziców i opiekunów dzieci 6 i 7-letnich na spotkanie informacyjne, które odbędzie się: dnia 14 marca 2019 r. (czwartek) o godzinie 17.00 celem prezentacja oferty edukacyjnej.

W minionych dniach zmarli:

+ Helena Kraińska, lat 80; + Jerzy Przewoźny, lat 78;

+ Brunon Potrykus lat 91; + Edmund Dettlaff, lat 81;