1. W związku z feriami zimowymi, w niedzielę, 17 lutego, nie będziemy sprawować Mszy Świętej o 17:00. Młodzież i dorosłych zapraszamy na Msze świętą do dolnego kościoła w niedzielę, 24 lutego.

2. W niedzielę, 24 lutego będziemy gościć ks. Jana Uchwata, ojca duchownego GSD i kleryków naszego seminarium. Będzie to szczególny dzień modlitw o nowe powołania do służby w Kościele.

3. Wspólnota SNE Magnificat zaprasza na Msze świętą we wtorek na 19:15 do dolnego kościoła.

4. Spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego we wtorek, 19 lutego o 15:30 w domu parafialnym, sala nr 8.

5. Spotkanie Klubu Seniora w środę o 9:00 w kawiarence domu parafialnego.

6. Spotkanie Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” odbędzie się w środę, 20 lutego po Mszy Świętej wieczornej w domu parafialnym. Zapraszamy również nowych kandydatów.

7. Apostolat Maryjny zapraszamy Mszę Świętą w intencji członków Stowarzyszenia Cudownego Medalika i ich rodzin, w 7 rocznicę powstania, w czwartek, 21 lutego o godz. 18:30.

8. Pielgrzymka Maturzystów Archidiecezji Gdańskiej na Jasną Górę odbędzie się w sobotę, 9 marca. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Grzegorza.

9. Rozpoczęły się próby muzyczne do Triduum Paschalnego. Osoby chętne do wzięcia udziału w Diakonii Muzycznej Świętego Mikołaja prosimy o kontakt z panią Emilią, dyrygentką. Tel. do dyrygentki:  506 800 467.

10. Zachęcamy do podarowania 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia Św. Mikołaja Biskupa. Tym, którzy będą to chcieli uczynić służymy pomocą w wypełnianiu deklaracji PIT w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

11. Klub Młodzieżowy organizuje kiermasz, w czasie którego będzie można nabyć rękodzieło wykonane przez młodzież. Dochód ze zbiórki będzie przeznaczony na wyjazd wakacyjny. Kiermasz odbędzie się dzisiaj, niedzielę w godzinach od 09:00 do 14:00 przed kościołem.

12. Zachęcamy do nabycia „Galilei”. W najnowszym numerze opisano biblijne Jerycho – malowniczą oazę znajdująca się pomiędzy północnym brzegiem Morza Martwego, Jordanem i Jerozolimą. Autorzy pytają nie tylko o wydarzenia, które tam się rozegrały, ale również o uniwersalne, duchowe znaczenie tego miasta. Do obecnego wydania dołączona została bardzo praktyczną mapę Ziemi Świętej z czasów Jezusa.

13. Członkowie IV Wspólnoty Neokatechumenalnej podejmą ewangelizację „od drzwi do drzwi” w dwa najblisze czwartki. Prosimy o życzliwe przyjecie ewangelizatorów

W minionych dniach zmarli:

+ Maria Kortas, lat 89; + Agnieszka Kukielska, lat 92;

+ Bogumił Brzeski, lat 71; + Fryderyk Gorzeński, lat 81;

+ Waldemar Pelowski, lat 75; + Tadeusz Brzuzy, lat 62.