1. Tydzień modlitw o jedność chrześcijan rozpocznie się w piątek, 18 stycznia. W Trójmieście odbędą się ekumeniczne spotkania, a ich plan podajemy w gablocie parafialnej. 17 stycznia obchodzić będziemy XXII Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim, a 26 stycznia Dzień Islamu pod hasłem: Chrześcijanie i muzułmanie: od współzawodnictwa do współpracy.

2. Młodzież z naszej parafii wraz z ks. Grzegorzem wyrusza jutro na pielgrzymkę spotkania z papieżem Franciszkiem w Panamie. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli ich finansowo: parafianom jak również Miastu Gdynia. Zebraliśmy w parafii na ten cel 38 425 zł, natomiast Miasto Gdynia przekazało – 43 tys. zł.

3. Msza święta w intencji o uproszenie zdrowia duszy i ciała będzie sprawowana w przyszłą niedzielę, 20 stycznia o 18:30.

4. Kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się z soboty na niedzielę, z 19 na 20 stycznia. Rozpoczęcie adoracji w sobotę o 21:30. Serdecznie prosimy o wpisywanie się na listę adoracyjną wyłożona w przedsionku dolnego kościoła.

5. Spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego we wtorek, 15 stycznia o 15:30 w sali nr 8.

6. Seniorów zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Seniora w najbliższą środę na 9:00 w domu parafialnym. Natomiast bal karnawałowy dla seniorów odbędzie się w środę, 23 stycznia o 16:00.

7. Młodzież zapraszamy na wydarzenie Panama w Gdyni w sobotę, 26 stycznia w godzinach od 17 do 24 w kościele oo. Franciszkanów na Wzgórzu św. Maksymiliana.

Panama w Gdyni

8. Wspólnota Dzieje 2 zaprasza na weekendowe rekolekcje „Życie w Duchu Świętym” w dniach 25-27 stycznia, w sali starej plebanii. Zapisy i szczegółowe informacje pod numerem tel. 728 338 680.

9. Przypominamy, że z inicjatywy Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji można skorzystać z projektu pod nazwą „Dom Łaski”. W naszej starej plebani, w każdy drugi poniedziałek miesiąca, tj. 14 stycznia, w godz. od 17:00 do 20:00, będzie możliwość rozmowy z kapłanem, psychologiem, psychoterapeutą i mediatorem. Będzie też można spędzić czas na adoracji czy poprosić o modlitwę wstawienniczą. Zgłoszenia przyjmuje ks. Zbigniew Wądrzyk 791-306-192.

10. Polecamy korzystanie z nowego portalu www.dominikanie.pl . Można na nim znaleźć niezwykle ciekawe materiały: dla dzieci – film „Pandziochy”, dla rodziców: „Mama show” oraz piękne i mądre filmy o tym, co w chrześcijaństwie najważniejsze.

11. Trwa wizyta duszpasterska – Kolęda. Całościowy plan podajemy w na stronie internetowej parafii i w gablotach.

12. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na dzisiejszą kolektę remontowo-inwestycyjną.

W minionych dniach zmarli:

+ Elżbieta Sauszyn, lat 55; + Regina Kuder, lat 86; + Tomasz Gasta, lat 46;