1. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o 6:45. Dzieci zaś zapraszamy od poniedziałku do piątku. Po Roratach, dzieci są zaproszone na kakao do domu parafialnego. 

2. Jutrznia, czyli poranna modlitwa Kościoła, jest sprawowana w Adwencie od poniedziałku do piątku o 5:30 w domu parafialnym, w sali nr 10. Zapraszamy wszystkich chętnych. Modlitwa trwa ok. 40 min.

3. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się z soboty na niedzielę, z 15 na 16 grudnia. Rozpoczęcie w sobotę o 21:30 w dolnym kościele. W przedsionku do dolnego kościoła będzie wyłożona lista adoracyjna, na która prosimy o wpisywanie się, tak by była pewność, iż o każdej godzinie będzie ktoś na adoracji.

4. Msza Święta w intencji o uproszenie zdrowia duszy i ciała będzie sprawowana w niedzielę, 16 grudnia o 18:30.

5. Spotkanie opłatkowe Czcicieli Miłosierdzia Bożego w niedzielę, 16 grudnia o 15:00 w sali agapowej.

6. Zachęcamy do udziału w koncercie kolęd z różnych stron świata „BETLEJEM W POLSCE”, który odbędzie się 10 stycznia w Gdyni Arenie. Wśród muzyków będzie można usłyszeć: Agnieszkę Musiał, Grażynę Łobaszewską, Antoninę Krzysztoń, Bovską, Kamila Bednarka oraz wielu innych wspaniałych artystów. Bilety można nabyć w biurze parafialnym i dzisiaj po niektórych Msza Świętych. 

7.  Zachęcamy do lektury, na redakcyjnym Facebooku, rozważań różańcowych „Różaniec trudnych uczuć” autorstwa redaktorów „Głosu Mikołaja” z ciekawymi ilustracjami graficznymi.

8. Istnieje też możliwość odsłuchania nagrań rekolekcji adwentowych diakona Marcina Gajdy poprzez kanał „Głosu Mikołaja” na Youtube.

9. Zapraszamy na kiermasz przedświątecznych wyrobów wykonanych przez osoby zaangażowane w działalność naszego Stowarzyszenia Św. Mikołaja. Kiermasz odbywa się w niedzielę w godz. od 9:00 do 14:00.

10.  Jak co roku organizujemy Wigilię dla samotnych. Osoby, które chciałby pomóc w organizacji prosimy o kontakt z biurem parafialnym. 

11. Wizyta Duszpasterska – Kolęda rozpocznie się jutro, 10 grudnia. List księdza proboszcza na tegoroczną Kolędę można wziąć dzisiaj ze stolików z tyłu kościoła. Jest on też dostępny w biurze parafialnym i na parafialnej stronie internetowej.

12. Dzisiaj można kupić świece  bożonarodzeniowe w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

13. Serdecznie dziękujemy za ofiary na remont zaplecza dolnego kościoła. Po pracach nad doprowadzeniem kanalizacji, rozpoczynają się teraz prace nad przebudową wejścia od strony ul. Młyńskiej, tak by osoby niepełnosprawne miały łatwy dostęp do toalet. Dotychczasowe prace kosztowały około 25 tysięcy zł.

14. Zbiórka do puszek na wyjazd naszej młodzieży na ŚDM do Panamy będzie w przyszłą niedzielę,
16 grudnia. Zachęcamy również do przynoszenia na kartkach osobistych intencji, które młodzież zabierze ze sobą do Panamy.

15. Młodzież, która weźmie wraz z ks. Grzegorzem udział w ŚDM w Panamie bardzo dziękuje wszystkim, którzy przez wiele miesięcy wspierali finansowo nasze przygotowania do wyjazdu. Szczególnie dziękujemy wspólnocie Bożego Miłosierdzia za inicjatywę i zbiórki pieniężne. Wszystkich darczyńców i wspierających nasz wyjazd zapraszamy na Mszę Świętą 15 grudnia na 18:30. Po Eucharystii odbędzie się w górnym kościele wieczór modlitwy Światowych Dni Młodzieży.

W minionych dniach zmarli:

+ Gertruda Tomiak, lat 89; + Genowefa Szczurek, lat 88; + Zofia Chojnacka, lat 88;

+ Krystyna Gombiowska, lat 64; + Mariann Sonik, lat 79 + Jan Klaczymański, lat 94;

+ Karol Zysk, lat 80; + Marian Badowicz, lat 83; + Zdzisław Deptuła, lat 57; + Jan Pyc, lat 75;