1. Dzieci zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o 6:45, z wyjątkiem najbliższego czwartku, 6 grudnia kiedy to zapraszamy dzieci na Mszę Święta o 17:00. Po Roratach będzie tradycyjnie kakao. Dorosłych zapraszamy na Roraty, ze względu na rekolekcje, dopiero w piątek i sobotę.

2. Rozpoczęliśmy rekolekcje, które potrwają do środy, 5 grudnia włącznie. Spotkania rekolekcyjne dla dorosłych i młodzieży o 8:00 i 18:30. Dzieci zapraszamy na 6:45. W czwartek, 6 grudnia przeżywać będziemy święto parafialne – odpust, któremu o 18:30 przewodniczyć będzie bp Krzysztof Włodarczyk z Koszalina. Plan rekolekcji i odpustu zamieszczony jest w gablotach i na stronie internetowej parafii.

3.Spowiedź rekolekcyjna i odbędzie się we wtorek od 7:30 do 8:30 i od 18:00 do 19:00.

4. W czwartek świętować będziemy dziewiątą rocznicę powstania Stowarzyszenia św. Mikołaja Biskupa. Z tej okazji po Mszy Świętej o 18:30 odbywać się będzie kiermasz przedświąteczny wyrobów wykonanych przez osoby zaangażowane w działalność naszego Stowarzyszenia. Na kiermasz zapraszamy także w niedzielę, 9 grudnia w godz. od 9:00 do 14:00.

5. Ks. Biskup Zbigniew Zieliński będzie sprawował Mszę Święta w naszej parafii, w intencji dziewic konsekrowanych Archidiecezji Gdańskiej, w piątek, 7 grudnia o 18:30.

6. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP świętować będziemy w sobotę, 8 grudnia. Msze Święte tego dnia o: 6:45 i 8:00. Będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego na Mszy Świętej o 8:00.

7. Jutrznia, czyli poranna modlitwa Kościoła, sprawowana będzie w Adwencie od poniedziałku do piątku o 5:30 w domu parafialnym, w sali nr 10. Zapraszamy wszystkich chętnych. Modlitwa trwa ok. 40 min.

8. Spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar” odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 3 grudnia. Msza święta o 18:30 w kościele, a następnie spotkanie w piwnicy starej plebanii. Będzie to druga rocznica powstania gdyńskiego ogniska Sychar.

9. Jak co roku organizujemy Wigilię dla samotnych. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich, którzy chcą pomóc w organizacji kolacji odbędzie się w środę, 5 grudnia o 19:30 w kawiarni domu parafialnego.

10. W związku z wieloma obowiązkami duszpasterskimi w miesiącu styczniu,  w naszej parafii, chcielibyśmy tegoroczną Kolędę rozpocząć jeszcze w Adwencie. List księdza proboszcza na tegoroczną Kolędę można wziąć dzisiaj ze stolików z tylu kościoła. Jest on też dostępny w biurze parafialnym i na parafialnej stronie internetowej. Kolęda rozpocznie się w poniedziałek, 10 grudnia.

11. W przyszłą niedzielę, 9 grudnia, kolekta przeznaczona będzie na cele remontowe.

12. Za tydzień rozpocznie się akcja sprzedaży świec bożonarodzeniowych w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

13. Kwesta na „Zupę Chylońską” i na inne działania Caritas dzisiaj po każdej Mszy świętej.

W minionych dniach zmarli:

+ Elżbieta Żal, lat 56; + Janina Damaske, lat 73;

 + Edward Nadratowski, lat 71; + Sławomir Sztarkszwarc, lat 68.