1. Trwają katechezy neokatechumenalne w dolnym kościele. Zapraszamy w tym tygodniu w poniedziałek i czwartek o 19:15.

2. Zapraszamy na koncert zespołu Deus Meus dzisiaj, w niedzielę, 14 października o 19:30. Wstęp wolny. W związku z przygotowaniami do koncertu nie będzie dzisiaj nabożeństwa różańcowego.

3. Intencje mszalne na rok 2019 przyjmować będziemy od poniedziałku, 15 października.

4. Kartki na wypominki można dzisiaj wziąć z kościoła. Wypełnione prosimy o przyniesienie do biura parafialnego od najbliższego czwartku.

5. Zapraszamy na dwudziestoczterogodzinne uwielbienie Jezusa eucharystycznego wraz z muzykami Trójmiasta. Rozpoczęcie, w dolnym kościele, w sobotę, 20 października, o godzinie 15:00. Modlitwa potrwa do niedzieli do godziny 15:00. W związku z dwudziestoczterogodzinnym uwielbieniem adoracja w sobotę rozpocznie się dopiero od 15:00.

6. Msza święta w intencji o uproszenie zdrowia duszy i ciała będzie sprawowana w przyszłą niedzielę, 21 października o 18:30.

7. Spotkanie Ruchu Lednickiego w poniedziałek, 15 października o godz. 19:15 na starej plebani. Zapraszamy młodzież począwszy od klas 7 szkoły podstawowej i studentów.

8. Spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego we wtorek, 16 października o godz. 15:30 w domu parafialnym.

9. Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji Magnificat zaprasza na wieczór modlitwy uwielbienia w najbliższy wtorek o 19:15 w dolnym kościele.

10. Diecezjalny zjazd Żywego Różańca odbędzie się w sobotę, 20 października w kościele św. Elżbiety w Gdańsku. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10:00.

11. Dzieci ze Szkoły Podstawowej zapraszamy do nowotworzącej się scholi dziecięcej. Poszukujemy też młodzieży lub dorosłych, którzy chcieliby poprowadzić muzycznie scholę dla dzieci. Informacje u ks. Wojciecha.

12. Prosimy o modlitwę za dzieło ewangelizacji, które aktualnie prowadzimy jako parafia. Odbywają się: Kurs Alpha dla parafii w poniedziałki, w minionym tygodniu rozpoczął się Kurs Alpha dla młodzieży – kandydatów do Bierzmowania oraz od dwóch tygodni prowadzimy Kurs Alpha w areszcie. Trwają także katechezy neokatechumenlane.

13. Dzisiaj przedstawiciele gdyńskiego hospicjum sprzedają kalendarze i w ten sposób kwestują na to ważne dzieło. Można tez wesprzeć osobę uwiezioną, która własnoręcznie wykonała kartki okolicznościowe, które można kupić po Mszy Świętej w przedsionku.

14. Organizatorzy zbiórki darów dla przedszkola na Ukrainie składają serdeczne podziękowanie za okazana dobroć. W całej Gdyni zebrano około tony potrzebnych darów.

15. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na dzisiejszą kolektę remontowo-inwestycyjną. Taca sprzed dwóch tygodni na remont zaplecza dolnego kościoła wyniosła 7800 zł.

Czekamy na części, które zamówiliśmy do prac kanalizacyjnych, dopiero wtedy rozpocznie się remont zaplecza dolnego kościoła. W między czasie trwają prace naprawcze związane z ogrzewaniem kościoła. W ostatnich dniach zamontowane zostały nowe kraty przy oknach od strony ul. Młyńskiej, które kilka miesięcy temu zostały skradzione. Trwają prace nad wymianą wybitych szkieł w witrażu przy wyjściu z kościoła od strony ul. Młyńskiej. Zamówionych zostało również pięć nowych, solidnych drzwi do pomieszczeń biura parafialnego oraz cztery elektryczne suszarki do rąk, do łazienek w domu parafialnym.

W minionych dniach zmarli:

+ Maria Milewska, lat 60, + Stanisław Belke, lat 90,

+ Wojciech Cierzuch, lat 42, + Józef Butowski, lat 78;