1. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego obchodzić będziemy w piątek, 14 września. Msze Święte tego dnia o 8:00 i 18:30.

2. „Mały odpust”, czyli Uroczystość Matki Bożej Bolesnej, drugiej patronki naszej parafii, obchodzić będziemy w sobotę, 15 września podczas Mszy Świętej o 8:00. Przed Mszą Świętą, od 7:40 zaśpiewamy Godzinki ku czci NMP.

3.Rodziców dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej, zapraszamy aby po Mszach odbierali z zakrystii formularz zgłoszeniowy. Wypełniony formularz prosimy składać w biurze parafialnym, zakrystii lub przesłać na adres mailowy parafii do 10 września. Pierwsze spotkanie dla rodziców odbędzie się w niedzielę, 16 września po Mszy Świętej z udziałem dzieci o 11:30.

4. Spotkanie rodziców młodzieży klas 3 gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w niedziele, 16 września po Mszy o godz. 17 w dolnym kościele.

5. Młodzież z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy na niedzielną Eucharystię o 17:00 w dolnym kościele.

6. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się z soboty na niedzielę, z 15 na 16 września. Rozpoczęcie adoracji w sobotę o 21:30.

7. Msza święta z modlitwą o uproszenie zdrowia duszy i ciała będzie sprawowana w niedzielę, 16 września o godz. 18:30. Serdecznie zapraszamy wszystkich chorych i cierpiących.

8. Już jutro rozpoczną się katechezy neokatechumenalne, na które zapraszamy w poniedziałki i czwartki o 19:15 do dolnego kościoła. Katechezy kierowane są do dorosłych i młodzieży.

9. Spotkanie Ruchu Lednickiego w poniedziałek, 10 września o godz. 19:15 w kawiarni domu parafialnego. Zapraszamy młodzież począwszy od klas 7 szkoły podstawowej i studentów.

10. Zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie Klubu Seniora w najbliższą środę o 9:00 w kawiarni domu parafialnego.

11. Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar zaprasza w drugi i czwarty piątek miesiąca (14 i 28 września) osoby związane z „Sychar” na adorację między 17:00 a 18:00 w intencji małżeństw, w dolnym kościele, a potem od 18 do 19:30 na herbatę lub kawę i rozmowę w starej plebanii.

12. Spotkanie „Katoliccy youtuberzy i ich recepta na Szczęście” odbędzie się w piątek, 14 września. W planie: 18:30 –Eucharystia, 19:15 – uwielbienie, 19:50 – dwie konferencje youtuberów: Kingi Grom i Mikołaja Kapusty. Zapraszamy.

13. Rozpoczęły się już zapisy na Kurs Alpha, na który zapraszamy od poniedziałku, 1 października od godz. 19:00. Zgłaszać można się na adres: zapisy@alphagdynia.pl lub pod numerem telefonu: 735 763 626.

14. Wspólnota Dzieje II zaprasza osoby, które odczytują w swym sercu pragnienie wychodzenia z Dobrą Nowiną do potrzebujących, do wzięcia udziału w 9-cio miesięcznym szkoleniu ewangelizacyjnym. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek, 17 września. po Mszy wieczornej w sali nr 12 w domu parafialnym.

15. Chcielibyśmy stworzyć Asystę Liturgiczną, czyli grupę dziewcząt, która w specjalnych strojach, przygotowywałaby Liturgię Mszy Świętej w niedzielę o 13:00. Zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne dziewczęta w wieku od 10 do 18 lat w dniu 10 września (poniedziałek) na godzinę 17 w kościele. Opiekunem tej grupy będzie ks. Grzegorz. 

16. Biuletyn parafialny można wziąć z dwóch stolików ustawionych za ławkami w głównej nawie. W stolikach wmontowane są skarbonki do których prosimy, by wrzucać ofiarę na pokrycie kosztów drukowania biuletynu.

17. Z inicjatywy Społecznego Komitetu Zbiórki Publicznej zapraszamy do włączenia się w zbiórkę darów dla Przedszkola w Polskiej parafii na Ukrainie. Potrzebna jest żywność, witaminy, słodycze, art. Szkole i chemia domowa. Dary można składać w kancelarii parafialnej lub do kosza przy chrzcielnicy do niedzieli, 16 września. Szczegóły na plakatach.

18. W imieniu Stowarzyszenia Trójmiejskie Uwielbienie dziękujemy za hojność i otwarte serca podczas zbiórki na rzecz organizacji 24 – godzinnego Uwielbienia. Podczas zbiórki udało się zebrać 1772 zł 21 gr. Dzięki ofiarności Państwa oraz innych darczyńców uzyskaliśmy całą kwotę niezbędną na opłacenie obsługi akustycznej. Z całego serca dziękujemy!

19. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na kolektę remontowo-inwestycyjną.

W minionych dniach zmarły:

+ Janina Lange, lat 65, + Elżbieta Lehmann, lat 77.