1. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przeżywać będziemy w środę, 15 sierpnia. Msze święte sprawować będziemy według porządku niedzielnego. Na zakończenie każdej Eucharystii będziemy błogosławić kwiaty, owoce i zioła.

2. Dodatkowa Msza święta przygotowana przez wspólnoty neokatechumenalne będzie sprawowana w najbliższy wtorek o 19:30 w dolnym kościele. Będzie to Eucharystia z uroczystości Wniebowzięcia. Natomiast Msza święta we wtorek o 18:30 w górnym kościele będzie z formularza wtorkowego.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywać się będzie w najbliższym tygodniu od poniedziałku do soboty, z wyjątkiem środy, w godzinach od ok. 8:40 do 18:20.

4. Spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar odbędzie się w poniedziałek, 13 sierpnia o 19:15 w piwnicach starej plebanii.

5. Po raz drugi będziemy gościli Jean-Marie Setbon, ortodoksyjnego rabina, który przeszedł na katolicyzm. Spotkanie na temat powołania mężczyzny w tradycji żydowsko-chrześcijańskiej odbędzie się w środę, 15 sierpnia o 19:30 w domu parafialnym.

6. Zapraszamy na pieszą, trzeźwościową pielgrzymkę z Oliwy do Matemblewa. Pielgrzymka wyruszy w środę, 15 sierpnia o 14:00 spod Katedry Oliwskiej. Po przyjściu do Matemblewa planowana jest Msza Święta.

7. Weekendowe rekolekcje „Życie w Duchu Świętym” prowadzone przez wspólnotę Dzieje II odbędą się w dniach 24 – 26 sierpnia. Rozpoczęcie w piątek, 24 sierpnia o 18:00, w Klubie Muzycznym w starej plebanii. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

8. Zachęcamy do zapoznania się z działalnością medialną redakcji „Głos Mikołaja”. Zaczęliśmy publikować pierwsze filmy ewangelizacyjne i artykuły formacyjne, które można znaleźć na redakcyjnym Facebooku i kanale Youtube. W przyszłości chcemy również w ten sposób prezentować różnorakie formy życia naszej parafii, np. wyjazd chylońskiej młodzieży do Panamy.

Gdzie nas znaleźć?

1. https://www.facebook.com/Głos-Mikołaja-1809160302713453/?hc_ref=ARR_04rMFnEP6SbklDWRiuxYRrLu4wMHWkG8oBUazMBulhcIf6HF-ujXNekLQRCpPyM

2. https://www.youtube.com/channel/UCloW1cN6eAZE3EK5IwhjUGQ

9. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary składane na dzisiejszą kolektę remontowo-inwestycyjną.

W minionych dniach zmarli:

+ Anastazja Kościelska, lat 78, + Bogumiła Denkiewicz, lat 70;

+ Wiesława Tyńska-Wielgoszewska, lat 89; + Bolesława Cielibała, lat 85,

+ Szczepan Piekac, lat 82; + Benedykt Graczyk, lat 93.