1. Dzisiaj odbywa się Festyn Rodzinny przygotowany przez parafię i nasze Stowarzyszenie Świętego Mikołaja. Przed kościołem mają miejsce: kiermasz, gry, konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz grill i kawiarenka. Wszystko to w godzinach między 11 a 16. Dochód z festynu przeznaczony jest na działalność Stowarzyszenia, szczególnie na wyjazd wakacyjny dzieci ze świetlicy.

2. Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę Świętą na zakończenie roku szkolnego w niedzielę, 24 czerwca o 11:30.

3. Dzisiaj sprawujemy ostatnią, niedzielną Msze Świętą o 17:00 w dolnym kościele, następna Eucharystia będzie, 2 września. W okresie wakacyjnym zapraszamy młodzież na Mszę Świętą o 18:30 w górnym kościele.

4. Spotkanie Czcicieli Bożego Miłosierdzia we wtorek, 19 czerwca o 15:30 w domu parafialnym.

5. Wspólnota SNE Magnificat zaprasza na modlitwę uwielbienia w najbliższy wtorek na 19:15 w dolnym kościele.

6. Młodzież zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Ruchu Lednickiego, która spotka się we wtorek o 19:15 w starej plebanii.

7. Mężczyzn zapraszamy na spotkanie Rycerzy Kolumba w piątek, 22 czerwca. W planie: Eucharystia o 18:30, a następnie spotkanie na plebanii o 19:15 z konferencją ks. proboszcza: „Czym się różni marzenie od nadziei?”.

8. Diecezjalne spotkanie Róż Żywego Różańca odbędzie się w naszej parafii w najbliższą sobotę, 23 czerwca. W planie: o 10:00 – powitanie uczestników, 10:10 konferencja ks. prof. Wojciecha Bębna, 10:45 – różaniec, 11:30 – Eucharystia, 12:30 – agapa w domu parafialnym.

9. Chcielibyśmy przenieść czasopismo „Mikołaj” do Internetu robiąc ciekawe filmy o tym, co dzieje się w naszej parafii i nade wszystko ewangelizując. Zapraszamy więc na pierwsze spotkanie ekipy filmowo-internetowej „Mikołaj”. Poszukujemy tych, którzy potrafią filmować, montować, składać filmy. Potrzeba też osób, które chciałyby ewangelizować i przekazywać to, co dzieje się w naszej parafii poprzez Internet. Papież Franciszek nazywa Internet „szóstym kontynentem”. Chcemy na nim być jako parafia. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 24 czerwca o 17:00 na plebanii.

10. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na dzisiejszą kolektę przeznaczona na wymianę ławek na chórze. Prace zakończą się w czerwcu. Przy tej okazji pragniemy przypomnieć prośbę o niestawianie butów na klęczniki nowych ławek.

11. W niedzielę, 24 czerwca odbędzie się ostatnia przed wakacjami zbiórka do puszek na wyjazd młodzieży na ŚDM w Panamie. Wszystkim kwestującym Czcicielom Miłosierdzia Bożego i darczyńcom serdecznie dziękujemy. Do tej pory zebraliśmy na ten cel ok. 25 tys. zł. Od września do grudnia kwestować będzie młodzież wyjeżdżająca
do Panamy.

W minionych dniach zmarli:

+ Małgorzata Gopon, lat 92; + Irena Wiśniewska, lat 90;  + Aniela Mielcarek, lat 95;

+ Stanisław Proena, lat 83; + Tadeusz Andrzejczyk, lat 80; + Jerzy Raszeja, lat 66.