Dzisiaj odbędzie się procesja Bożego Ciała. Jakie pytania wzbudzi? Czy powtórzy się zapytanie pogan, którzy widząc miłość chrześcijan pytali: gdzie jest wasza tajemnica i wtedy chrześcijanie pokazywali im Eucharystię? Dzisiaj stało się jakoś odwrotnie. Pokazujemy Eucharystię podczas procesji, ale ona rzadko wzbudza pytania o miłość we wspólnocie chrześcijańskiej! 

     Kilka tygodni temu, podczas Zupy Chylońskiej, ktoś zapytał: kim wy jesteście? dlaczego gotujecie dla nas zupę? Myślę, że tam był właśnie dobry początek dla procesji Bożego Ciała. Dobrze, że dzisiaj w tym samym miejscu, gdzie jemy z ubogimi zupę, będziemy również sprawować Eucharystie i rozpoczniemy procesję.

     Wydaje się, że przestrogą brzmią mądre słowa ks. Ronalda Rolheisera: „Ateizm jest zawsze pasożytem karmiącym się złą religią. Podobnie jest z negatywnym nastawieniem do Kościoła. Antykościelna postawa karmi się słabym życiem kościelnym, a więc my, którzy wierzymy w Boga i jesteśmy w Kościele, powinniśmy bardziej badać siebie aniżeli siebie bronić”