1. Nabożeństwa majowe sprawujemy w następującym porządku: niedziele o 20:30, w pozostałe dni o 18:00 w dolnym kościele.

2. W minioną sobotę odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieciom gratulujemy i zapraszamy na Biały Tydzień, do piątku włącznie, podczas Eucharystii o 18:30. Zakończeniem Białego Tygodnia będzie pielgrzymka autokarowa do Swarzewa w sobotę, 19 maja. Są jeszcze wolne miejsca.

3.Rocznica pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę, 20 maja o 11:30. Próba przed uroczystością we wtorek o 16:30, a spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek o 16:30.

4. Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar zaprasza na spotkanie w poniedziałek, 14 maja. W planie Msza święta o 18:30, a następnie spotkanie w sali, w piwnicy starej plebanii.

5. Spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego we wtorek, 15 maja o 15:30 w domu parafialnym.

6. Klubu Seniora zaprasza na spotkanie w najbliższą środę o 9:00.

7. Spotkanie zelatorów Róż Żywego Różańca odbędzie się w środę, 16 maja o 17:00 w kawiarence.

8. Spotkanie Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis będzie w środę po wieczornej Mszy świętej w domu parafialnym. Spotkania mają charakter otwarty.

9. Kartki z intencjami modlitewnymi można wrzucać do skarbony wystawionej z tyłu kościoła. W tych intencjach modlić się będą pielgrzymi podczas pieszej pielgrzymki do Wejherowa w dniach 26-27 maja. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na opłacenie orkiestry pielgrzymkowej.

10. Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych na Lednicy, które odbędzie się 2 czerwca. Zapraszamy wszystkich młodych do wspólnego wyjazdu – pielgrzymki. Informacje i zapisy u ks. Grzegorza poprzez e-mail: g.franciszekmalinowski@gmail.com.

11. Ks. Arcybiskup udzieli święceń kapłańskich 7 diakonom w sobotę, 19 maja w Archikatedrze Oliwskiej o godz. 10:00. Kandydatów do święceń polecamy modlitwie.

12. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na kolektę remontową. W minionych dniach zakończył się remont kapitalny kuchni w domu parafialnym oraz sali dla klubu młodzieżowego. Zostało wstawionych 5 nowych drzwi w domu parafialnym. Od poniedziałku rozpocznie się wymiana kostki przed wejściem do plebanii i domu parafialnego tak, by ujednolicić ją z nową  położoną na ulicy św. Mikołaja, co będzie odpłatne i wyniesie około 8, 5 tys. zł. W czerwcu rozpocznie się remont 9 okien w nowej części kościoła i witraża w kruchcie od strony ul. Młyńskiej.

13. Kolekta na prace renowacyjne ławek na chórze odbędzie się za tydzień.  

14. Ks. Sławomir Skoblik w imieniu wspólnoty parafialnej w Chłapowie składa serdeczne podziękowania za ofiary złożone na budowę ich kościoła parafialnego. Podczas zbiórki w dniu 22 kwietnia zostało zebrane 5600 zł. Wszystkich ofiarodawców wspólnota parafialna Miłosierdzia Bożego obejmuje swoją modlitwą na Mszy Świętej o 10:30 w każdą drugą niedzielę miesiąca.

15. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 im. inż. Eugeniusza Kwiatkowskiego zaprasza na Święto Szkoły, które odbędzie się 19 maja w godz. 12:00 – 14:00 na dziedzińcu szkolnym. Szczegóły na plakacie.

W minionych dniach zmarli:

+ Jolanta Saciłowska, lat 81; + Halina Kulawczyk, lat 73; + Stanisław Kamiński, lat 70;